Неділя, 25 Лютого, 2024

Як Google та Facebook шукають у Непалі

Нещодавній землетрус у Непалі магнітудою у 7,8 балів приніс значні руйнування цій країні. Рахунок постраждалих вже йде на тисячі, і найбільші технологічні гіганти – Facebook та Google – допомагають шукати зниклих та ідентифікувати їх.

Історична вежа Дхарахара, яка входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зруйнована землетрусом ущент

За вихідні дні обидві компанії розгорнули інструменти на основі стільникових технологій, які дозволяють швидше шукати постраждалих. Це вимагає значних зусиль, адже в Непалі на 100 осіб населення лише 77 мають телефони. Для порівняння, у США цей показник наближається до 96, у Британії – до 125. В Україні ця цифра ще вища – близько 133.

Опція Facebook «Я в безпеці»

Опція Facebook «Я в безпеці» (Safety Check) дозволяє користувачам робити дві речі залежно від їхнього місцезнаходження. Ті, хто перебуває в зоні катастрофи, можуть увійти до соцмережі та дати про себе знати. А ті, хто знаходиться в безпечному місці, можуть увійти до свого акаунту та побачити з його допомогою, що з друзями та знайомими все гаразд.

 

Цей інструмент з’явився у 2011 році завдяки зусиллям японських інженерів. Того року їхня країна постраждала від жахливого цунамі та землетрусу. Ось як він працює:

  • після великої катастрофи Facebook активує Safety Check для певного регіону. У випадку Непалу – це коло з радіусом у 250 кілометрів, яке включає Центральний Непал, північно-східні регіони Індії та південно-західні області Китаю;
  • сайт розсилає всім користувачам у цьому регіоні повідомлення, використовуючи один з трьох геолокаційних каналів: поточне місто з профілю, останнє розміщення при вході у Facebook та місто, яке надавало інтернет. Після цього з’являється вікно, в якому можна обрати «Я в безпеці» або «Я поза зоною»;
  • натиснення «Я в безпеці» оновлює стрічку новин, а також запускає розсилання повідомлень друзям та знайомим.

Пошук людей Google

Інструмент Google Person Finder схожий на рішення від Facebook. Він також призначений для того, щоб постраждалі мали змогу зв’язатися зі своїми близькими та родичами. Цьому проекту вже п’ять років, і він має більший масштаб. Це відкрита платформа, яка дозволяє гуртом відстежувати звіти про зниклих. Раніше її залучали після філіппінського тайфуну Хаян та теракту в Бостоні.

Ось як працює цей інструмент:

  • після катастрофи Google активує Person Finder;
  • добровольці та родичі можуть заходити на сайт цієї платформи та робити дві речі: залишити ім’я зниклого або надати інформацію про те, що розшукувана людина в безпеці. Google збирає ці записи у велику базу даних разом з деталями: телефонним номером, електронною поштою тощо;
  • користувачі можуть підписатися на оновлення. А всі записи зникають через 60 днів після створення.

Питання користі

На перший погляд може здаватися, що такі засоби пришвидшують пошук постраждалих. Наприклад, після непальського землетрусу в Person Finder уже містяться записи про понад 5,5 тисяч розшукуваних людей. Однак наскільки ефективний такий засіб насправді? Адже для його роботи потрібна електроенергія та доступ в інтернет.

Це одні з перших речей, які зникають під час масштабних катаклізмів. А у таких країнах, як Непал, знайти смартфон з інтернет-доступом може бути проблемою – їх у країні, за даними Світового Банку, значно менше, ніж звичайних телефонів.

За матеріалами: Washington Post

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися