Субота, 2 Березня, 2024

Як проблеми з принтером породили USB

Днями найпопулярнішому стандарту підключення – USB – виповнилося 20 років. Саме у 1995 році Intel випустила його першу версію, а один його із розробників, Аджей Бхат, розповів, як з’явилася ця технологія та чому конектор для USB став симетричним лише нещодавно.

Історія стандарту почалася тоді, коли Аджей Бхат та члени його родини намагалися підключити принтер до домашнього ПК. «Кожного разу, як хтось хотів виконати просте завдання, наприклад, надрукувати листа для дочки в школу, це було неможливо зробити, – згадує розробник. – Дружина та донька виконували якісь дії, але нічого не відбувалося».

Один із творців формату USB Аджей Бхат

У ті часи під’єднання периферії відбувалося через розмаїття портів: LPT, COM, PS/2, ethernet, SCSI та інших. Це і підштовхнуло розробника створити простий, універсальний та дешевий стандарт для підключення низькошвидкісних девайсів.

Начальники Бхата наказали шукати порозуміння з розробниками наявних стандартів. Але індустрія не підтримала таку ідею, наприклад, розробники передачі через інфрачервоний порт IrDA Alliance відхилили ідею USB.

Інженер також звертався до Apple, яка тоді просувала стандарт FireWire. Він був швидшим за USB та існував уже кілька років, при цьому обидва стандарти мали фундаментальні відмінності, і тому Apple також відмовилася брати участь у розробці.

Не знайшовши підтримки серед виробників, Intel сформувала організацію USB Implementers Forum, до якої увійшли Microsoft, DEC, Nortel, Compaq, IBM та NEC.

Хоча підтримка USB з’явилася ще у Windows 95 і потім значно поліпшилася у Windows 98, основний поштовх для USB настав із появою Windows XP. Популярність зростала настільки швидко, що Apple у 1998 році випустила перший iMac, який позбувся фірмових ADB та GeoPort на користь USB.

Спочатку розробники USB хотіли замінити COM та LPT-порти, але виявилося, що новинка також добре підходить для підключення дисплеїв та мереж.

«Одного дня я сказав, що USB підтримуватиме всі ці стандарти, і потрібно буде лише кілька портів USB, щоб виконувати всі завдання, – згадує Бхат. – Значною мірою це передбачення справдилося».

Саме бачення Бхата оснастило USB лініями не лише для пересилання даних, а й для живлення периферії. Перша версія цього стандарту здатна була передавати лише 5 Ватт, тоді як останні забезпечують до 100 Ватт.

Ще на початку створення USB Type A розробники замислювалися про те, щоб цей роз’єм можна було б вставляти будь-якою стороною, щоб він був симетричним. Це була б відповідь на популярний тоді роз’єм PS/2. Цього не сталося через технічні обмеження.

Несиметричний роз’єм USB часто не підключається з першого разу, що породило багато жартів

«Нам потрібно було вирішити питання чотирьох контактів, недостатньої кількості виводів на мікросхемах та чотирьох дротів, – каже розробник. – Щоб роз’єм був симетричним, потрібно вдвічі більше дротів, що означає подорожчання удвічі. Ми могли це зробити, але ціна була б неприйнятною».

За матеріалами: PC World

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися