П’ятниця, 21 Червня, 2024

Як технологія бореться з корупцією: приклад медиків

У 2011 році Амарендра Кумар дізнався, що його маленькій племінниці потрібно провести складну операцію на серці. Зробити останню наполегливо пропонував місцевий лікар у Делі. Однак консультації з двома іншими спеціалістами показали, що дитині не потрібно нічого робити, а треба лише стежити за нею. За рік до цього він був свідком того, як його друг Аміт Багат намагався після серцевого нападу знайти надійного лікаря, якому можна довіряти. Тоді подібний пошук некорумпованих лікарів робився традиційно – через знайомства. Однак сьогодні індійці вирішують це питання з технологіями.

Пережитий неприємний досвід підштовхнув знайомих започаткувати стартап Surgerica, за допомогою якого можна шукати гарних лікарів. Його запустили минулого року, і в ньому перераховані медики з усієї Індії, а самі користувачі виставляють їм рейтинги. Так можна швидко дізнатися, до якого лікаря варто звертатися, а який може призначити непотрібні процедури та операції. Цим автори Surgerica намагаються допомогти подолати корупцію серед медиків.

Корупція державних масштабів

Проблему з нечесним заробітком медиків, які призначають непотрібні процедури, стала справжньою національною проблемою. Улітку цього року міністр охорони здоров’я Індії Харш Вардхан пообіцяв розібратися з лікарями, які беруть комісійні за рекомендації. Поштовхом до цього стала стаття австралійського медика, який сам став свідком подібного в гімалайському госпіталі.

Минулого року в країні також стався скандал на ґрунті корумпованості галузі охорони здоров’я. Міжнародне об’єднання 17 організацій Oxfam, яке бореться проти бідності та несправедливості, з’ясувало, що тисячі індійських жінок пройшли через непотрібну операцію з гістеректомії.

Через подібні скандали багато індійців не довіряють лікарям. Проте сучасні технології допомагають виправити цю ситуацію. Окрім Surgerica, у країні запустили декілька інших подібних стартапів: Medypal та Lybrate. Усі вони дозволяють користувачам виставляти рейтинги медичному персоналу та закладам та адаптовані до індійських реалій.

«Більшість індійців виходять в інтернет перший раз і роблять це через мобільний телефон, а не комп’ютер, – каже засновник Lybrate Зураб Арора. – Тому такий сервіс повинен орієнтуватися на мобільних користувачів». Через мобільний клієнт Lybrate для Android можна шукати лікарів, призначати зустрічі та залишати відгуки. Сервіс також дозволяє зберігати медичні записи в онлайні.

«Пацієнти можуть переглядати записи про себе, – каже Арора. – Раніше це була інформація, доступ до якої мали виключно лікарі».

Типове оголошення приватного медичного кабінету в Індії. Лікар Сушіл Саял надає послуги з хімічного аналізу та ультразвукового дослідження

Бідні не залишаться осторонь

Однак в Індії смартфони є далеко не в кожного, і досить велика частина населення продовжує користуватися звичайними телефонами. Проте такі сервіси підтримують роботу з ними і через голосові дзвінки. Користувачам навіть не потрібно витрачати свої гроші з мобільного рахунку – вони можуть замовити дзвінок, і представник служби сам перетелефонує. Це досить важливо, оскільки багато індійців знаходяться на межі бідності і рахують кожну копійку. Оплату роботи такого сервісу, як Lybrate, виконують лікарі, які вносять щомісячну абонплату, а для пацієнтів він повністю безплатний.

Окрім пошуку надійного лікаря всіма доступними способами, подібні стартапи дозволяють також визначитися з госпіталем. В Індії немає системи медичного страхування, а лікуватися їм влада країни пропонує в державних лікарнях. Однак стан останніх настільки поганий, що мільйони людей, незважаючи на скрутне фінансове становище, звертаються до приватних госпіталів. Оплата їхніх рахунків, за статистикою, щороку переводить за межу бідності близько 39 млн людей.

«Приватні лікарні можуть самі визначати ціни на свої послуги, – каже Багат. – У цьому немає логіки». Започаткований ним стартап Surgerica дозволяє користувачам шукати середні ціни на процедури та додаткові пояснення про них від лікарів у 900 госпіталях за участі 1200 медиків.

Боротьба за прибуток

Стартапи дозволяють індійцям заощадити на лікуванні, проте місцеві лікарні не хочуть втрачати прибутки і тому не раді появі таких рішень. «Ми ганяємося за цими госпіталями, щоб вони приєдналися до нашої платформи, – каже Багат. – Однак вони нас не люблять».

На виручку приходить сервіс Medypal, який пропонує змінити модель ціноутворення на медичні послуги із засекречених розрахунків вартості на відкритий зворотний аукціон.

Його автори сподіваються, що це допоможе з’явитися конкурентоспроможним цінам. Він працює наступним чином: користувачі замовляють медичні послуги, а лікарні починають надавати свої пропозиції. Зазвичай виграє та, що має найменшу ціну, а якість майбутнього лікування можна оцінити за допомогою системи рейтингу та оглядів.

За матеріалами: BBC

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися