Вівторок, 25 Червня, 2024

Як українці шукають та купують товари на смартфонах

Українці активно використовують смартфони для пошуку інформації про товари перед купівлею. Про це свідчать дані нещодавнього дослідження Google Connected Consumer Survey, яке провели аналітики Google. Одним із популярних джерел інформації є YouTube, на якому можна подивитися тести продукції, послухати відгуки інших користувачів і зробити свої висновки.

За даними дослідження, вже 56% українських онлайнерів старше 16 років користуються смартфонами. У 2015 році ця цифра становила 28%, а у 2013 – усього 11%. Близько 67% українських користувачів шукають інформацію про товари в інтернеті перед купівлею, а 39% – шукають інформацію за допомогою смартфона. Зі споживачів, які зробили купівлю, 30% зробили це через інтернет, а 8% зробили купівлю онлайн за допомогою смартфона.

Якщо порівнювати з іншими країнами, то щодо пошуку інформації на смартфонах Україна знаходиться на рівні інших європейських країн. У лідерах Туреччина (69%), Мексика (68%) та Іспанія (62%). У використанні смартфонів для купівлі одягу і взуття Україна навіть випереджає багато країн, але відстає від Великобританії (11%), Румунії і Туреччини (по 9%).

У цілому поки що пошук на комп’ютерах популярніший за пошук інформації на смартфонах (58% проти 29% в категорії «Одяг та взуття»). Однак дослідження показує, що онлайн-пошук і перегляд відео на смартфонах є важливими факторами в процесі купівлі. Перед купівлею одягу чи взуття 63% українських користувачів смартфонів використовували пошукові системи для збору інформації, а 35% дивилися онлайн-відео на смартфоні в процесі пошуку. У категорії засобів з догляду за шкірою ці цифри навіть вищі – 85% і 57% відповідно, а перед купівлею ноутбуків уже 91% українських користувачів шукали інформацію через пошукові системи і 75% – дивилися онлайн-відео.

Для 38% українських інтернет-користувачів головним фактором використання смартфона для пошуку інформації перед купівлею є зручність. Майже 36% вважає, що смартфон допомагає раціонально використовувати час, а 31% використовують смартфон, тому що він завжди під рукою.

Близько 30% українських покупців одягу та взуття дізналися про продукт через пошук. Для порівняння, 41% вже знали про продукт до того, 10% прийняли рішення, ґрунтуючись на пораді продавця, і тільки 2% помітили продукт у рекламі. При купівлі ноутбуків онлайн-пошук є ще важливішим – майже половина покупців (47%) вперше дізналася про продукт через пошук.

За даними дослідження, 33% українців купили товари нового для себе бренду одягу або взуття (в ноутбуках ця цифра досягає 57%). При цьому 24% з них точно знали, який бренд будуть купувати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися