Українці створюють суперміцну броню

Харківські науковці придумали, як посилити захист військових машин та при цьому зробити їх легшими. У місцевому Інституті монокристалів  створюють суперміцну прозору броню на заміну традиційним каленим вікнам. В її основі – штучно вирощений сапфір, який учені показали на прес-конференції вчених НТК ІМК. Над додатковим захистом скла вчені задумалися, оскільки вражальна сила куль стає все більшою.

Науковці демонструють створені зразки матеріалу. Фото: І. Притула

Директор Інституту монокристалів Ігор Притула запевняє, що сапфір в цьому випадку є унікальним матеріалом. «Він уп’ятеро твердіший за зміцнене скло, і коли куля стикається із сапфіром, вона втрачає свою швидкість, сплющується і руйнується. А останній внутрішній шар броні з монолітного пластику запобігає поширенню осколків у кабіні машини. Таким чином екіпаж залишається неушкодженим», – пояснив Притула у коментарі виданню «Сегодня».

Розробка українських науковців має стати відповіддю на сучасні зразки озброєнь. Наприклад, у Швеції зараз розробляють кулі з надтвердими наконечниками, які пробивають прозору броню з відстані в 2 км. Винахід харківських науковців витримує попадання такого снаряду.

Так виглядають зразки сапфірового скла. Фото: Інститут монокристалів

При цьому бронескло для військової техніки з додаванням сапфіру буде легшим за традиційне: квадратний метр останнього важить близько 400 кг, тоді як броня із сапфіром – лише 150 кг. Крім того, такий склопакет тонший, що особливо важливо для легкої бронетехніки з великими оглядовими вікнами.

На виготовлення одного квадратного метра сапфіру – саме стільки потрібно для оснащення одного БТР – потрібно два тижні. Вартість такого «квадрату» становить близько $4000.

Розробку харків’ян вже оцінили в Україні – науковці виграли конкурс Національної академії наук. Наприкінці року прозора броня пройде польові випробування фахівцями Харківського конструкторського бюро ім. Морозова. Це оборонне підприємство вже зацікавилося установкою броні на свою продукцію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я