П’ятниця, 12 Липня, 2024

Як Volvo обігнала автомобільний світ

Корпорація Volvo Cars сплутала карти всій автомобільній індустрії. Поки інші автовиробники хочуть презентувати свої автомобілі без водіїв у 2020 році, цей шведський виробник розпочне випуск таких машин у 2017 році.

Nissan, Google та інші конкуренти зараз проводять випробування своїх безпілотних авто, а прототип Volvo уже готовий. Новинку створили в рамках проекту Drive Me, і в 2017 році Volvo випустить перші 100 автомобілів із системами автономного управління.

Конструкція автопілота

Дизайн «безпілотника» Volvo передбачає 28 камер, лазерів, сенсорів і радіолокаційних сканерів, а також 3D-карту місцевості у високій роздільній здатності та GPS-позиціонування.

Головний радар працює на частоті 76 ГГц і кріпиться разом з камерою у верхній частині лобового скла. Вони розпізнають дорожні знаки, сканують характеристики дорожнього полотна і розрізняють інші транспортні засоби на дорозі.

По периметру кузова також розміщені радари з камерами. Чотири локатори по кутах автомобіля позаду бамперів забезпечують 360-градусний огляд. Камери по периметру розпізнають навколишні об’єкти та смуги розмітки на дорозі. Дві з них встановлені під дзеркалами заднього виду, одна – у задньому бампері та ще одна – у решітці радіатора.

Багатопроменевий лазерний сканер вбудували у передній бампер, і він сканує місцевість на 150 метрів вперед, розпізнаючи невидимих оку пішоходів (наприклад, за кущами або парканом), інші автомобілі та об’єкти.

Трифокусна камера (три окремих модулі з різною фокусною відстанню об’єктивів) дозволяють автомобілю сприймати відстань. Порівнюючи картинку з трьох камер, автопілот визначає дистанцію до об’єктів та між ними.

Автомобіль Volvo також має два радари дальньої дії під заднім бампером. Вони відстежують, що відбувається позаду автомобіля, та надають дані при зміні смуги руху.

У машині також вбудовано 12 ультразвукових датчиків, які визначають близькість пішоходів та інших об’єктів на низькій швидкості.

Отримані від сенсорів відомості постійно пересилаються у «хмару», де обробляється інформація від інших подібних автомобілів. Завдяки цьому кожне авто на дорозі матиме 3D-модель дороги попереду та знатиме, що на нього чекає.

Як це працює

Головним завданням розробників було створити платформу, яка була б достатньо надійною на випадок будь-якого сценарію на дорозі, а також враховувала б усі можливі збої в роботі устаткування. Подібна система не передбачає, щоб у критичній ситуації водій негайно взяв керування автомобілем у свої руки. Саме тому автомобіль має стільки датчиків – вони дублюють один одного.

«Недостатньо зробити таку складну систему на 99% надійною, – сказав керівник науково-дослідного підрозділу Volvo Пітер Мертенс в інтерв’ю Daily Mail. – Потрібно наблизитися набагато ближче до 100%, перш ніж запускати автопілот на справжні дороги з живими водіями».

Розроблений Volvo автопілот зможе працювати в найрізноманітніших умовах на дорозі – від плавної їзди в потоці до непередбачених ситуацій. Коли автономне управління більше не може використовуватися, наприклад, у силу особливих погодних умов чи внаслідок збою в роботі системи, система оповіщає водія, щоб він узяв управління на себе. Якщо з якої-небудь причини водій не може взяти керування автомобілем у свої руки, машина знайде безпечне місце та зупиниться.

Плани конкурентів

Google став піонером у галузі автономного транспорту, відкривши його у 2010 році. Проект залишається чисто дослідницьким. Водночас німецькі автобудівники вже розробляють серійні прототипи для руху на дорогах. Один з них – автомобіль BMW 5 Серії. Він уже їздить самостійно на шосе, а водій може перехопити управління різким натисканням на газ. Однак цього недостатньо, а складнощі у створенні автономної машини настільки великі, що вона може ніколи не з’явитися.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися