Як зберегти приватність на вулиці

Виробник комп’ютерних антивірусів, компанія AVG, допоможе людям зберегти своє інкогніто під час переміщення містом. Вона розробляє окуляри, які унеможливлять розпізнавання осіб на фото. Цим вже давно займаються, наприклад, сервіси Facebook та DeepFace.

Поки що окуляри знаходяться на ранній стадії розробки і являють собою картонний макет, проте певних успіхів автори вже досягли. Для протидії розпізнаванню використовуються два методи. Перший – інфрачервоне випромінювання. Розміщені певним чином на оправі світлодіоди засвічують об’єктив камери та унеможливлюють чітку фотографію обличчя. Другий – світловідбивні матеріали. Рефлектори на зразок велосипедних відбивачів також засвічують особу, якщо зйомка велася зі спалахом. Останній підхід виявляється досить простим та ефективним, тому вже можна купити такий одяг.

Обидва методи мають свої недоліки. Сучасні камери, наприклад, часто мають світлофільтри, які відсікають усе невидиме випромінювання та дозволяють отримати нормальне фото. Другий метод не буде працювати без спалаху. Однак фахівці AVG обіцяють удосконалити окуляри до виходу в серію.