П’ятниця, 12 Липня, 2024

Які додаткові функції можуть бути доступні в сучасних комутаторах?

Комутатор, він же і Ethernet Switch, і мережевий перемикач або ще просто «світч» – є окремим багатопортовим вузлом, що служить для об’єднання кількох пристроїв у єдину локальну мережу. На відміну від маршрутизатора, підключення може здійснюватися виключно кабелем, тобто, цей пристрій не зможе забезпечити розгортання бездротової мережі.

Так, його цільовим призначенням є зручне керування мережею, оптимізація її функціональності та забезпечення її безпеки.

На сайті “ЕServer” можна детальніше ознайомитися з особливостями цих пристроїв, їх типами та параметрами, а також купити світч для інтернету від різних виробників.

Додаткові функції доступні в сучасних комутаторах та як вони можуть використовуватися

Варто зазначити що оскільки комутатори – складні пристрої що мають один або ж кілька процесорних модулів і, відповідно, крім основної задачі – передачі пакетів з порту в порт, можуть виконувати і деякі додаткові функції. Ці додаткові функції комутатора можуть бути використані з метою покращення продуктивності та безпеки мережі. Нижче наведено деякі з таких функцій:

  • діагностування кабелю через автоматичне визначення несправностей у шнурах при включенні обладнання. Це можуть бути короткі замикання, обрив жили або відкрита ізоляція кабелю;
  • Safeguard Engine є технологією яку розробила компанія Broadcom та яку використовують для своєї продукції такі найбільш відомі виробники комутаторів як Cisco Systems, Juniper Networks, Dell EMC, Extreme Networks, HPE та Arista Networks. Вона вбудована в світч задля забезпечення стабільності мережі через відсіювання сміттєвого трафіку на допомогу фаєрволам та антивірусним ПЗ;
  • системи енергозбереження що самостійно переводить неробочі порти в режим сну тим самим скорочуючи витрати на електроенергію на 50-80%;
  • технологія PoE – дозволяє передавати електроживлення через мережевий провід Ethernet для підключення пристроїв що не мають свого джерела живлення – IP-камери, точки доступу Wi-Fi, телефони і т.п.

Також сучасні комутатори мають деякі інтелектуальні функції що також можуть бути корисними для користувача. Розглянемо їх далі:

  • QoS – функція керування пріоритетами певних типів трафіку у мережі. її цільове призначення – допомога в уникненні затримок та забезпечення високої якості обслуговування для критично важливих програм через пріоритезацію трафіку. Так, у цьому режимі світч здатен розуміти кому варто віддати «корисний простір» у мережі і виділити  частину каналу передачі під ці потреби.
  • VLAN – функція створення віртуальних локальних мереж у межах одного фізичного сегмента мережі для логічного розділу мережі на частини та керування доступом до ресурсів всередині кожної. Ця функція вирішує одразу два завдання: підвищує продуктивність віртуальної мережі через передачу комутатором пакетів лише вузлу призначення та ізолює віртуальні мережі одну від одної для управління правами доступу користувачів та створення захисних бар’єрів.
  • ACL – функція що визначає правила доступу для конкретних користувачів у мережі покращуючи безпеку мережі і запобігаючи несанкціонованому доступу до ресурсів та програм.
  • Flow Control це стандартна функція що є системою керування потоком. ЇЇ завдання – оптимізована передача пакетів даних між користувачами без втрати попри навантаження на мережу.
  • Стекування є фізичним об’єднанням кількох світчів у єдиний кластер з великою кількістю портів. Він стане у пригоді наприклад коли підприємству буде потрібен хаб з більш ніж 48 Ethernet-портами.

Тож враховуючи такий широкі можливості функціоналу комутаторів, рекомендуємо спершу продумати який функціонал для вас має бути у пріоритеті, а від чого можна відмовитись.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися