Четвер, 30 Травня, 2024

Який сайт найстаріший в інтернеті

За 4 роки до появи в інтернеті системи WWW компанія Symbolics з Массачусетсу зареєструвала перший домен у зоні .com з ім’ям www.symbolics.com. І ось як виглядав цей найстаріший в інтернеті сайт через десятиліття після створення:

Інтернет-ресурс з’явився 15 березня 1985 року – йому нещодавно виповнилося 30 років. За цей час компанія-засновник встигла припинити своє існування у первісному вигляді. У 80-х роках минулого століття вона займалася виробництвом і продажем LISP-комп’ютерів. Робочі станції серії 3600 пропонували користувачеві 170 МБ жорсткого диска, графічний інтерфейс у стилі комп’ютерів Macintosh, мишу, кілька CAD-програм, мови програмувань Lisp та Fortran і навіть можливість обробляти відео якості HDTV. Усе це в 1983 році коштувало $110 000.

Хоча цими комп’ютерами свого часу цікавилися в DARPA для досліджень у галузі штучного інтелекту, конкуренції з IBM PC такі спеціалізовані машини не витримали. У 1993 році Symbolics оголосила банкрутство. Пізніше її придбала інша компанія, але під тією ж назвою переключилася на продаж програмного забезпечення. І понині Symbolics Inc продає пропрієтарну систему Genera, призначену для Lisp-комп’ютерів. Другий продукт Symbolics – це комерційна система комп’ютерної алгебри Macsyma, початок розробки якої було покладено в MIT.

У 2009 році доменне ім’я купив інвестиційний фонд XF.com за неназвану суму. Він вирішив використовувати покупку не для якогось комерційного сайту, a як своєрідний музейний експонат, якому не потрібна жодна реклама, але який сам може прекрасно на ній заробляти. Колишній сайт Symbolics, над яким ніколи не працював жоден дизайнер, переїхав на новий домен – symbolics-dks.com.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися