Понеділок, 20 Травня, 2024

Купівля швидкого флагманського девайсу – це не забавка, а спроба зберегти психічне здоров’я

Експерти компанії EMOTIV, можливо, дали відповідь, чому деякі люди воліють купувати флагманські пристрої, які швидко працюють та мають запас потужності на майбутнє. Адже хоча більш дешеві гаджети також виконують усі задачі, на які здатні флагмани, але вони можуть це робити більш повільно і з більшою кількістю збоїв та глюків. Перебої в нормальній роботі технологій сильно виводять користувачів з себе. В деяких випадках продуктивність від такого нервування може падати до 30%.

Втрата з’єднання з Wi-Fi, збій в роботі додатку, глюки в ОС, ком’ютер чи смартфон довго «думає» – кожен стикався з проблемами із технікою. Дослідження компанії EMOTIV на замовлення Dell Technologies показує, що поганий досвід взаємодії з сучасними технологіями викликає збільшення рівня стресу.

Добровольців в експерименті змусили відчувати проблеми з входом в електронну систему, користуватися додатками, що гальмують, а також спостерігати як «вилітає» їхня електронна таблиця, над якою вони працювали. У цей момент експерти записували показники роботи їхнього мозку та інші параметри організму.

Щойно люди починали помічати гальмування додатків чи їхні збої – у них подвоювався рівень стресу. Директор EMOTIV Олів’є Оулльєр каже, що рідко коли бачив, щоб показники стресу піднімалися до таких високих рівнів.

«Люди не приходять швидко в норму. Потрібен тривалий час», – каже експерт.

Найбільше від проблемної взаємодії з гаджетами і технологіями страждають люди покоління Z та міленіали. У них може спостерігатися падіння продуктивності до 30% після таких епізодів. Експерти пояснюють це тим, що у молодих порушуються очікування поведінки техніки. Вони сподіваються, що технологія буде працювати, а натомість вона збоїть.

У EMOTIV кажуть, що результати використання неякісних технологій в реальному світі можуть бути важчими, ніж показало їхнє дослідження. Адже учасники знали, що вони беруть участь в експерименті і це могло обмежити рівень їхнього стресу. Також під час глобальної пандемії та віддаленої роботи залежність від техніки стала вищою і тому її збої більше впливають на емоційний стан користувачів, які не можуть скористатися допомогою ІТ-відділу для вирішення проблем.

«Зараз наші комп’ютери та операційні системи є єдиним вікном у світ. Коли ви застрягли вдома і все, що у вас є – наданий роботодавцем комп’ютер, ви можете не мати доступу до технічної підтримки, – каже Оульєр. – Тому при віддаленій роботі важливо мати технології, які працюють».

У EMOTIV радять компаніям приділити більше уваги впливу працездатності гаджетів на емоційний стан робітників. Це може потребувати додаткових грошей та зусиль, але може мати позитивний ефект в довгостроковій перспективі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися