«Яндекс.Перекладач» навчився перекладати текст із зображень

Веб-версія сервісу «Яндекс.Перекладач» почала підтримувати функцію розпізнавання тексту на картинках. Нова функція допоможе перекласти з іноземної мови комікс, графік з підписами або, наприклад, відсканований документ – достатньо лише завантажити зображення на translate.yandex.ua.

Перекладач розпізнає текст на зображенні за допомогою машинного інтелекту. Сервіс добре впорається навіть у непростих випадках – наприклад, якщо текст зображений під кутом або розтягнутий. Тому для того, щоб розпізнати друковану статтю або інструкцію, не обов’язково шукати сканер або намагатися зробити ідеальне фото сторінки.

Сервіс спроможний перекладати як цілі абзаци або рядки, так і окремі слова на зображенні. Картинка, текст з якої необхідно перекласти, може бути у форматі jpeg, png, bmp та gif.

Розпізнавання працює для 12 мов: англійської, іспанської, італійської, китайської, німецької, польської, португальської, російської, турецької, української, французької та чеської. Перекладати можна на будь-яку із 74 мов, якими володіє «Яндекс.Перекладач».

Раніше переклад тексту з фото був запущений для додатків «Яндекс.Перекладач» для iOS і Android, а також у мобільній веб-версії сервісу.

Джерело: Яндекс