Неділя, 14 Квітня, 2024

Яндекс свідчитиме проти Google

Єврокомісія вирішила залучити російську інтернет-компанію Яндекс до розслідування проти Google. Європейські фахівці хочуть отримати від Яндексу свідоцтва для нового антимонопольного розслідування проти Google, яке стосується примусового включення служб Google в мобільну операційну систему Android.

Це розслідування  ведеться паралельно з вивченням пошукової роботи Google та стосується обов’язкової інтеграції всіх служб Google Mobile Services в мобільні гаджети. До останнього входять магазин Play Store, Google Карти, Gmail, Диск, YouTube, Hangouts та Chrome. При цьому Google посилює використання власного програмного інтерфейсу GMS API, через що сторонні додатки на Android стають все більш залежними від служб Google. Це ускладнює випуск сторонніх версій ОС Android, яка формально вважається відкритою платформою.

Окрім цього, слідчі єврокомісії також хочуть розібратися, чи використовувала Google своє лідерське положення на ринку, щоб змусити виробників мобільної електроніки скасувати чи затримати запуск пристроїв, які працюють під управлінням платформ-конкурентів або постачаються з альтернативними наборами базових програм.

Яндекс має допомогти єврокомісії відповісти на ці питання, надавши альтернативну точку зору, оскільки ця компанія випускає власні мобільні служби, які вона пропонує виробникам як альтернативу сервісам GMS. Google змушувала навіть великі компанії встановлювати свої пошукові служби замість Яндексу та відмовитися від розміщення ярликів служб Яндексу на домашньому екрані.

Прецеденти вже є: коли Яндекс представила в цьому році свою платформу Яндекс.Кіт для Android (пакет додатків, служб і API – конкурент GMS), одним з партнерів виступала російська компанія Explay. Остання пізніше відмовилася від інсталяції цієї розробки, оскільки отримала нову ліцензію GMS від Google з вимогою відмови від співпраці з конкурентами.

Офіційний лист від єврокомісії із запитом до Яндексу розкрити взаємовідносини компанії з виробниками відносно інсталяції своїх продуктів у мобільні гаджети надійшов ще влітку цього року.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися