Субота, 20 Квітня, 2024

Євросоюз формує свого техногіганта для незалежності від американських технологій

Франція, Німеччина та кілька інших країн почали розробляти план Gaia-X. Це цифрова екосистема, яка належатиме Євросоюзу і зменшить залежність від американських техногігантів, таких як Amazon, Facebook, Google, Microsoft.

Американські техногіганти стали фактично основним елементом інфраструктури сучасного інтернету. Сайти, додатки, нейромережі, хмарні накопичувачі та інші сервіси використовують технології Microsoft Azure, Google Cloud, Amazon Web Services тощо.

Неприбутковий проект Gaia-X планується до запуску наступного року. Його підтримують 22 французькі та німецькі компанії, серед яких Siemens, SAP, Atos, Deutsche Telekom, Orange, Dassault Systemes, Robert Bosch.

Очікується, що Gaia-X допоможе сформувати стандарти зберігання та обробки даних на серверах, які розміщені в межах Європейського союзу.

«Ми не Китай, ми не США – ми європейські країни з власними цінностями та економічними інтересами, які ми хочемо захищати», – розповів під час презентації міністр економіки Франції Бруно Ле Мейр.

Уперше про створення Gaia-X повідомив німецький міністр економіки Петер Альтмаєр. Перед тим як впасти зі сцени, він сказав: «Німеччина та Європа потребують інфраструктури, яка забезпечує суверенітет даних та дозволяє обмін даними в масштабній та безпечній формі». Завершивши свій виступ, 61-річний міністр поквапився покинути сцену та впав з неї, забивши голову та зламавши ніс.

За прийнятим торік у США законом Clarifying Lawful Overseas Use of Data Act (CLOUD), провайдери послуг зберігання даних повинні підкорятися запитам влади на доступ до інформації на своїх серверах. Місце фізичного розміщення серверів та даних не грає жодної ролі.

Німеччина, наприклад, планує завантажувати відео з нагрудних камер поліцейських на сервери Amazon Web Services.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися