Найдешевший у світі електромобіль: лише за $930

Автомобіль також здивував своїми технічними рішеннями

Редактори автомобільного сайту Jalopnik замовили на китайському торговому інтернет-майданчику Alibaba найдешевший у світі електромобіль Changli Nemeca. Електротранспорт коштує усього $930, і він вразив журналістів своїми технічними рішеннями та можливостями.

Хоча автомобіль на сайті пропонується за $930, його реальна вартість більша. У $305 журналістам обійшлися батареї, які не входять у комплект, – машина з бортовою напругою 60 вольт використовує стандартні 12-вольтові свинцево-кислотні акумулятори. Також у $549 обійшлася доставка електрокара через половину земної кулі. Ще були затрати на розмитнення, розвантаження, зберігання, оформлення документації тощо. Фінальний цінник вийшов $3331,27, що втричі вище за початкові $930, але все одно є найменшою вартістю електромобіля.

Електрокар пропонує три пасажирських місця, важить усього 400 кг та має потужність двигуна в 1,1 кінської сили. В офіційній документації його описують як чотириколісний трицикл. Що дивно, оскільки трицикл означає триколісний транспорт.

У цілому автор огляду говорить про те, що електромобіль Changli Nemeca перевершив його очікування, і зі своїми базовими завданнями він справляється непогано. Автомобіль їде прийнятно, хоч і повільно, салон досить зручний, і створюється повноцінне відчуття того, що ти знаходишся в машині. Підвіска не гримить, управління зручне, гальма працюють чудово, попри те, що присутні лише на задній вісі.

«Це дивний дизайн ззовні, але всередині все має сенс. Коли ти всередині, ти не відчуваєш утисків», – описує свої враження один із журналістів.

Автомобіль також здивував своїми технічними рішеннями. Кузов машини виконаний дуже технологічно – з одного шматка металу. Лише двері є окремою деталлю. Кузов кріпиться до рами з прямокутних металевих труб.

Підвіска сучасна – на спіральних пружинах з амортизаторами (у дешевих електромобілях це часто ресори). Також підвіска має поздовжні важелі, які, наприклад, використовуються на Range Rover Defender чи Toyota Land Cruiser.

Колеса – литі алюмінієві. Такі вважаються додатковою опцією на сучасних автомобілях, які в дешевих комплектаціях мають штамповані стальні диски.

Поворот коліс виконується за допомогою рульової рейки, при цьому для спрощення використано не шарові шарніри, а шкворні (надійне, але не модне рішення).

Електромотор під’єднаний до звичайного нерозрізного мосту з диференціалом.

Журналістів здивувало, що в найдешевшому електромобілі використано рішення, які здорожчують його. Замість великого викривленого лобового скла можна було б використати плоске. Заднє скло також трохи викривлене, а не плоске. Також замість дешевих фар з галогенними лампами використано проекційні фари.