Понеділок, 15 Липня, 2024

YouTube запропонував глядачам боротися з дезінформацією у відео

Якщо вам здається, що автор відео YouTube виразив свою думку неповно чи спотворено, ви скоро зможете пояснити деталі. Відеохостинг додає новий інструмент, який дозволяє громадськості додавати контекст до відео YouTube.

Хороший ведучий у добре створеному відео на YouTube чітко та впевнено повідомить вам інформацію. Однак інколи ця інформація не зовсім точна через те, що ведучий припустився чесної помилки або, у деяких випадках, навмисно намагається ввести вас в оману. Коли це трапляється, у тих, хто дивиться відео, наразі мало можливостей зробити щось із цим.

Завдяки новому експерименту з нотатками YouTube це може змінитися. Починаючи з сьогоднішнього дня в Сполучених Штатах для обмеженої кількості співавторів, які розмовляють англійською, YouTube дозволить додавати примітки до загальнодоступних відео.

Те, як Google описує це у своїй публікації в блозі , виглядає так, що функція дуже схожа на Нотатки спільноти на X (Twitter). По суті, це дозволяє глядачам додавати контекст до конкретної заяви у відео, щоб інші глядачі могли краще знати факти, які її оточують.

Google наводить приклад такої примітки від користувачів. У відео представлена інформація про те, що гігантська черепаха є вимерлою твариною. Однак це неточно, оскільки гігантських черепах знайшли живими на Галапагоських островах у 2019 році. Ймовірно, це відверта помилка автора відео, оскільки до цього відкриття було широко визнано, що гігантська черепаха вимерла. У цьому фіктивному випадку глядачі додали загальнодоступну примітку до відео, пояснюючи цю неточність і надаючи посилання на доказ цього твердження.

В ідеалі люди, які дивляться це відео, побачать цю замітку і зрозуміють, що гігантська черепаха насправді не вимерла, незважаючи на твердження у відео.

Нотатки YouTube: як це працює?

По-перше, відповідний користувач має надіслати примітку, пов’язану з претензією на конкретне відео. Ця примітка буде передана сторонньому експерту, який, як зазначає Google, є одним з тих самих людей, які надають відгуки про результати пошуку та рекомендації YouTube. Потім ці оцінювачі вирішуватимуть, чи має примітка стати публічною.

Коли нотатка стане загальнодоступною, інші глядачі можуть оцінити її одним із трьох способів: «корисна», «дещо корисна» або «некорисна». Вони також зможуть надати власний контекст і джерела, чому вони вибрали свій рейтинг.

На цьому етапі керування бере на себе алгоритм. Він вирішує, які нотатки публікувати. Цей алгоритм є адаптивним, тому якщо деякий час нотатку оцінюють як «некорисну», але потім багато людей починають оцінювати її як «корисну», оскільки з’являється нова інформація навколо неї, алгоритм відреагує на це належним чином.

Що це означає для інформації на YouTube?

Google чітко пояснює, що це дуже обмежений експеримент. Однак наслідки для приміток YouTube насправді досить значні. Дезінформація поширюється на YouTube із приголомшливою швидкістю, але деякі глядачі все одно дивляться відео та думають, що все, що говорить ведучий, є абсолютно правдивим. Це може призвести до поширення цієї дезінформації, що може мати руйнівні наслідки для суспільства

Час покаже, чи справді ця функція експериментальних нотаток допоможе вирішити цю проблему. Нотатки спільноти на X зробили багато хорошого, коли справа доходить до вказівки на неправдиві твердження чи твердження, які потребують більшого контексту для повного розуміння.

Однак нотатки YouTube також можуть бути зловживані зловмисниками, які бажають поширювати неправду. Буде цікаво подивитися, як сторонні оцінювачі та алгоритми Google борються з цим.

Тим часом широка громадськість повинна почати бачити примітки на деяких відео у найближчі тижні та місяці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися