Середа, 29 Травня, 2024

YouTube запустив нові фішки: пошук по главам та кращі рекомендації

Відеосервіс YouTube оголосив про запуск двох нових функцій, які мають допомогти легше шукати контент. Це візуальний пошук по главам відео та спрощений пошук відео на іноземній мові із субтитрами на мові користувача.

На настільному ПК користувачі YouTube можуть навести мишку на мініатюру відео та побачити коротке відтворення ролика. Ця функціональність розширяється і на мобільні гаджети.

Також стає можливо шукати глави відео. З пошукової сторінки користувачі можуть перейти безпосередньо на фрагмент відео, який їх цікавить. Наприклад, юзеру потрібно знайти рецепт або інструкцію. З новою функціональністю пошуку йому вже не потрібно переглядати усе відео. Він може безпосередньо з пошуку перейти до необхідного йому розділу та пропустити вступ і інші блоки, що блогери зазвичай ставлять на початку відео.

Іншим поліпшенням YouTube стали рекомендації відео на іноземних мовах. Відеосервіс показуватиме такі ролики при наявності у них субтитрів на мові користувача. Перший час після запуску цієї функції YouTube пропонуватиме лише відео на англійській мові, однак згодом перелік підтримуваних мов планується розширити.

В Індії та Індонезії YouTube також тестує опцію доповнення власних пошукових результатів контентом із Google Search. Це має підвищити якість пошукової видачі відеосервіса.

Google Search уже має функцію, яка дозволяє юзерам пропускати певні моменти у відео. Минулого року Google, який є батьківською компанією для YouTube, експериментував з функцією мобільного пошуку, яка б рекомендувала короткі відео з TikTok та Instagram. Однак відео відкривалося б безпосередньо у Google, і користувачі не переходили б до TikTok чи Instagram.

Апдейти до пошукових функцій YouTube відбуваються на фоні скандалу з пошуковими алгоритмами цієї платформи. Минулого місяця Mozilla опублікувала дослідження, в якому показала, що алгоритми YouTube продовжують пропонувати неякісний контент. У звіті RegretsReporter вказано, що в не англомовних країн користувачі дивляться на 60% більше відео, які вони не хотіли б бачити. У YouTube кажуть, що рекомендація іноземних відео з субтитрами рідною мовою може пом’якшити цю проблему.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися