Неділя, 3 Грудня, 2023

Як відновити доступ до акаунта Gmail

Аккаунт Gmail для багатьох сьогодні важливіше паспорта. Від доступу до облікового запису залежить можливість користування смартфоном Android, сервісами Gmail, YouTube, Google Drive, авторизація на сторонніх ресурсах і соцмережах. При цьому Google може в будь-який момент заблокувати ваш аккаунт. Іноді відновити доступ відновлення доступу до Gmail все-таки вдається, якщо про це заздалегідь подбати.

Google надає список методів, які можна спробувати, якщо ви були заблоковані в своєму обліковому записі або тому, що ви забули свій пароль, або тому, що хтось зламав ваш обліковий запис і змінив його. Іноді вони спрацьовують.

Потрібно завжди пам’ятати, що чергова втрата доступу до аккаунту може виявитися тією, після якої його не вдасться відновити пошту Gmail. Тому варто завчасно робити резервні копії важливих даних.

Ваші можливості, що виходять за рамки пропозицій Google, можуть бути обмежені, тому краще підготуватися заздалегідь.

Регулярно робіть бекапи даних в акаунті

Якщо ви коли-небудь втратите доступ до свого облікового запису, це буде меншим ударом, якщо у вас є недавня резервна копія ваших даних. Google надає вам засіб для завантаження ваших даних, яке він називає Google архіватор. Ви можете завантажити всі дані з усіх ваших додатків Google, або з деяких з них, або тільки з однієї програми, такої як Gmail.

Формати завантажень варіюються в залежності від типу даних. Ваша електронна пошта буде завантажена у форматі MBOX. Такий архів потім можна завантажити в інший обліковий запис Gmail або в більшість інших поштових служб або додатків.

Зберігайте запис вашого старого пароля

Один із способів, яким Google перевіряє вашу особистість у разі втрати пароля, – попросити вас ввести ваш попередній пароль. Якщо минув деякий час з тих пір, як ви змінили свій пароль, може бути важко або неможливо згадати той колишній пароль. Тому, коли ви міняєте свій пароль Google, а це непогана ідея регулярно міняти його, – Зберігайте запис свого старого пароля в надійному місці.

Хороша стратегія тут полягає в тому, щоб використовувати менеджера паролів для відстеження старих паролів. Більшість менеджерів паролів запропонують оновити існуючу запис для програми при створенні нового пароля. Якщо можливо, ви можете замість цього створити новий запис, а потім повернутися і відредагувати стару, назвавши її щось на зразок «Gmail-старий пароль».

Якщо ви не використовуєте менеджер паролів або якщо ви втратили свій пароль, то, можливо, ви можете зберегти список старих паролів в зашифрованому файлі. Про всякий випадок.

Перевірте доступну інформацію про відновлення

Для більшої ймовірності успіху, якщо необхідно відновлення пароля в Gmail, рекомендується заздалегідь надати Google стільки інформації про відновлення, скільки Вам зручно. Щоб, якщо вам коли-небудь знадобиться підтвердити свою особистість, у вас був вибір.

Рекомендується включити кілька способів підтвердження вашого облікового запису. Перейдіть на сторінку свого облікового запису Google і натисніть “Безпека” в лівій колонці. Прокрутіть вниз до ” способи, якими ми можемо підтвердити, що це ви».

Ви побачите, чи зареєстрували ви номер телефону для відновлення або адресу електронної пошти для відновлення. Якщо ви колись в минулому вводили відповідь на секретне питання, ви також побачите його в списку. Однак, якщо ви натиснете на нього, ви отримаєте повідомлення про те, що Google більше не підтримує секретні питання.

Якщо у вас немає жодного із способів як відновити доступ до Gmail, можливо, буде гарною ідеєю заповнити хоча б один. Якщо ви хочете бути дійсно обережними, продовжуйте і введіть свої дані.

Відновити пошту Gmail по e-mail

Перейдіть в розділ ” способи, якими ми можемо підтвердити, що це ви» і натисніть «Відновити електронну пошту». Введіть вибрану вами адресу електронної пошти для відновлення та натисніть “Підтвердити”.

Google надішле шестизначний код перевірки на вказану Вами адресу електронної пошти. Перейдіть на свою електронну пошту, скопіюйте код і поверніться на сторінку відновлення, щоб ввести код. У вас є 24 години, перш ніж вам доведеться отримати інший код.

Ви повинні отримати невелике спливаюче вікно, яке вказує, що ваша адреса електронної пошти для відновлення була підтверджена.

Налаштування номера телефону для відновлення Gmail

Перейдіть в розділ “способи, якими ми можемо підтвердити, що це ви” і натисніть “Відновити електронну пошту”. Натисніть “Додати телефон для відновлення” і введіть номер телефону у спливаючому вікні. Google надішле Вам код перевірки на цей номер телефону. Введіть його у спливаюче вікно.

Пам’ятайте, коли ви відкрили обліковий запис

Якщо все інше не спрацює, Google може запитати вас про те, коли ви створили обліковий запис. Якщо ви хочете перевірити, коли ви запустили свій аккаунт, найпростіший спосіб-знайти ваші найперші електронні листи.

У своєму обліковому записі Gmail перейдіть в меню зліва, знайдіть “вся Пошта” і натисніть на неї. Подивіться в правому верхньому куті, скільки у вас листів. Натисніть на це і виберіть “найстаріший”.

Тепер ваша електронна пошта буде сортуватися в порядку зростання дати і першими відобразяться самі ранні листи. Це повинно дати вам деяке уявлення про те, коли ви створили обліковий запис.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися