У Китаї створили електрогенератор на базі гіперзвуку: відкриває шлях до компактної електричної зброї

Китайські вчені стверджують, що один сильний вибух в ударному тунелі може перетворити гарячий газ на найпотужніший гіперзвуковий генератор, який коли-небудь бачили військові

Електрична зброя обіцяє перевершити в деяких завданнях наявні зразки. Наприклад, лазери можуть збивати те, що не можуть перехопити сучасні зенітні ракети. Мікрохвильова зброя може розганяти натовпи людей. Рейлгани обіцяють неперевершене співвідношення вибухової потужності та вартості одного пострілу. Обмеженням до широкого застосування електричної зброї було відсутнє компактне надпотужне джерело енергії. Китайські вчені кажуть, що їм вдалося створити таке джерело – гіперзвуковий генератор.

Китайські вчені стверджують, що один сильний вибух в ударному тунелі може перетворити гарячий газ на найпотужніший гіперзвуковий генератор, який коли-небудь бачили військові — достатньо потужний, щоб зарядити військові лазери, рейкові гармати, мікрохвильову зброю тощо.

Як повідомляє South China Morning Post, нова рецензована стаття в китайському журналі Theoretical and Applied Mechanics пояснює, як гіперзвуковий генератор перетворює одну детонацію в ударному тунелі в електричний струм, достатній для живлення зброї майбутнього.

Китайські вчені змогли використати контрольовану детонацію, щоб перетворити гарячий газ на плазму, наповнену швидкоплинними іонами, які перетворюються на струм.

За допомогою ударних хвиль, що прискорюють стиснений газ аргон в 14 разів вище швидкості звуку, заряджена плазма, наповнена іонами, проходить через магнітогідродинамічні генератори, щоб виробляти електричний струм.

Потужність генератора складає до 212 кіловат при використанні 100 літрів газу.

«Він має велику потужність і високий ККД, — пишуть вчені. — Немає потреби в проміжних компонентах зберігання енергії. Енергію можна безпосередньо передати навантаженню без перемикача високої потужності. І пристрій можна швидко запускати».

Генератор також не має обертових частин, що підвищує зручність використання.

Оскільки деякі з найбільш перспективних видів зброї потребують гігават електричної потужності, дослідники кажуть, що вони можуть виробляти її за допомогою 5 кубометрів гіперзвукової плазми (це менше, ніж у більшості фургонів).

Китай поки що не готовий розгортати нову систему. Існує багато матеріально-технічних перешкод, які необхідно розібрати. Серед них – як транспортувати пристрій, який потребує контрольованої детонації, і як впоратися з газом, необхідним для другого заряду під час руху.

Тим не менш, якщо наступна ітерація цього винаходу запропонує автоматичне перезаряджання заряду газу, зброя наступного покоління може отримати поштовх до поширення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я