Субота, 2 Грудня, 2023

З магазину для iPhone дозволили без Wi-Fi завантажувати «товстіші» додатки

Компанія Apple підвищила максимальний розмір програм, який можна завантажити з App Store через мобільний інтернет. Адже зі збільшенням діагоналі та роздільної здатності екранів також зростають додатки. Через це все меншу кількість програм можна було завантажити будь-де та будь-коли: смартфон для великих утиліт вимагав Wi-Fi.

Якщо раніше обмеження становило 100 МБ, то з виходом iOS 11 максимальний обсяг додатків збільшили до 150 МБ. Це все одно дуже невеликий обсяг порівняно з максимальним розміром додатків в App Store. У 2015 році Apple розмістила інформацію про те, що відтепер за допомогою iTunes Connect в App Store допускаються утиліти, чий розмір перевищує 2 ГБ, але не вище 4 ГБ.

Максимальний обсяг додатка для завантаження через мобільну мережу введений для того, щоб захиститися від позовів користувачів. Мобільний трафік платний, при цьому в разі перевищення пакетного обсягу мегабайти обходяться суттєво дорожче. Завантажуючи додаток, можна легко не помітити, що пакетний трафік вичерпано, та отримати великий рахунок від мобільного оператора.

До речі, з виходом iOS 11 для користувачів iPhone та iPad відбувся «армагедон» додатків – недоступними стали приблизно 187 тисяч утиліт. До додатків, які не зможуть працювати з iOS 11, потраплять деякі визнані хіти iOS App Store. До них також увійде додаток Ocarina, що перетворює смартфон на старовинний музичний інструмент, і Great Lightsaber, який дозволяє використовувати на пристрої лазерний меч із «Зоряних воєн». Для власників старих гаджетів, які не можуть перейти на цю версію ОС, магазин App Store більше не буде поповнюватися новими додатками.

В основному постраждають різні інді-ігри, зокрема, популярні Ridiculous Fishing, Hundreds і Peggle Classic. Багато з них роками не отримують оновлення, тому що їхні творці зайняті іншими проектами. Внести необхідні зміни в одну гру нескладно, це займає всього кілька днів. Однак у деяких розробників є багато застарілих продуктів – наприклад, у Адама Солтсмана, засновника студії Finji, яка випустила такі популярні 32-бітові гри, як Canabalt, Hundreds і Aquaria. На думку Солтсмана, нерентабельно було б відволікатися від поточних справ на старі проекти, просто щоб ощасливити фанатів.

За статистикою Sensor Tower у 2016 році, 51% додатків для iPhone і iPad оновлювалися більше року тому, 28% – більше двох років тому, 16% – більше 3 років тому. Компанія вважає, що це підштовхнуло Apple до грандіозної чистки магазину в жовтні 2016 року. Під час неї видалили приблизно 47300 додатків. Apple і до цього видаляла застарілі і несправні додатки з магазину, але середня кількість не перевищувала 14 тис. на місяць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися