З виходом iOS 11 веб-сторінки на iPhone почали гортатися значно швидше: що змінилося

З виходом iOS 11 налаштування Safari прийняли таким же, як у решті модулів ОС.

Власники iPhone знають, що дійти до середини якоїсь довгої веб-сторінки може бути справжнім болем. Адже попри всі зусилля вертикальний повзунок у Safari ледве рухався. З виходом iOS 11 цю проблему усунули, завдяки чому суб’єктивно робота в інтернеті стала значно швидшою.

iOS 11

Один з розробників двигуна Apple WebKit, на якому базується Safari, розповів, що у всіх попередніх версіях iOS браузер Safari мав окремі налаштування прокручування. Це було свідоме рішення, яке прийняли дуже давно. З виходом iOS 11 налаштування Safari прийняли таким же, як у решті модулів ОС.

Загальноприйнятим способом гортання довгих веб-сторінок сьогодні є адаптивний інерційний скрол. Чим швидше рухати пальцем по екрану, тим з вищою швидкістю прокручується екран.

Мобільна версія Safari також підтримує цю опцію, однак донедавна вона активувалася лише тоді, коли власник веб-сайту примусово вказував її у HTML-коді свого веб-ресурсу. Проте багато хто забував про неї взагалі. Тому на iPhone гортання довгої сторінки перетворювалося на довгий процес – курсор зміщувався лише на невелику відстань, вимагаючи набагато більше рухів:

 

 

 

У цій ситуації цікаве те, що поки користувачі iPhone боролися з довгими веб-сторінками, саме Apple була власником патентів на інерційне прокручування. У 2012 році компанія навіть звинуватила Samsung у крадіжці її ідеї.

З виходом iOS 11 браузер Safari активує опцію прискорення для кожного веб-сайту. Тепер навіть якщо на веб-ресурсі немає відповідної позначки в коді, веб-сторінки на ньому гортатимуться швидко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я