З’явився кінотеатр, в якому глядачі ходять у віртуальній реальності

Для цього кожен глядач надягає окуляри віртуальної реальності

У Пекіні днями відкрився незвичний кінотеатр. Глядачі в ньому не сидять на кріслах, а рухаються. При цьому їм здається, що вони мандрують сценами фільму, який їм показують. Більш того, вони самі будуть активними учасниками 360-градусного відео.

кінотеатр

Для цього кожен глядач надягає окуляри віртуальної реальності. За годину перегляду доведеться віддати 115 гривень. За ці гроші глядачеві видають окуляри та дають вибрати свою роль у фільмі. Це дозволить впливати на розвиток подій, бачити, відчувати, чути і нюхати все, що відбувається навколо. Якщо звичні кінотеатри сьогодні є 2D або 3D – показують лише відео у кількох площинах, то новий заклад є 9D – він зачіпає всі органи чуття людини.

Глядачі буквально занурюються в пучину кіноподій за допомогою спеціальних датчиків. Обладунки для кожного глядача потужні – окуляри доповненої реальності, жилет, який вібрує і пульти, щоб управляти подіями у стрічці.

Фахівці видання Vocativ, які спробували на собі новий досвід, кажуть, що враження відрізняються від звичайного сеансу кіно. Вони більше схожі на те, ніби граєш у гру з відеовставками. Щось подібне знайоме кожному, хто грав в інтерактивні рольові ігри на комп’ютері.

У яку суму обійшлося створення подібного сучасного кінозакладу, власники не говорять. Але гостям обіцяють, що під час перегляду надаватимуть ще й безплатні напої.

У світі сьогодні працює тільки два таких кінотеатри – окрім китайського Пекіна подібний також відкрився в Амстердамі у 2016 році. Останній став першим у світі кінотеатром віртуальної реальності. Кіноіндустрія виявилася не готовою до цього, і тому кінотеатр був змушений створювати власний контент для перегляду у віртуальній реальності. Нині заклад показує фільм жахів, документальне відео про полярних ведмедів і ролик для дітей про плавання з дельфінами.

Але плани торгової мережі Gome, яка інвестувала в проект віртуального кінотеатру в Китаї, входить упродовж 2018 року відкрити 100 подібних закладів у Піднебесній.

Аналітики компанії PricewaterhouseCoopers оцінюють, що у Китаї до 2021 року продадуть близько 85 мільйонів гарнітур віртуальної реальності. Виручка від цього напряму складе майже $3,6 млрд. При цьому 54% доходів генеруватиме віртуальний відеоконтент, а решту 46% принесуть комп’ютерні ігри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я