Субота, 25 Травня, 2024

З’явився штучний інтелект, який вичищає глюки в програмах замість програміста

Розробник створив штучний інтелект, який взяв на себе значну частину роботи будь-якого програміста, який створює додаток. Штучний інтелект самостійно виправляє помилки в додатку і робить це на льоту. Експериментальний штучний інтелект під назвою «Росомаха» (Wolverine) може виправити помилки в додатках, написаних мовою програмування Python.

Програміст, який вирішив залишатися відомим лише за своїм ніком BioBootloader пише про Wolverine: «Запускайте свої сценарії за допомогою нього, і коли вони виходять з ладу, GPT-4 редагує їх і пояснює, що пішло не так. Навіть якщо у вас багато помилок, він буде запускатися повторно, доки все не буде виправлено».

GPT-4 — це топовий штучний інтелект, створений OpenAI і випущений в березні. Цей штучний інтелект є особливо розумним і підтримує різні типи введення інформації. Він використовує свої «знання» про мільярди документів, книг і веб-сайтів, зібраних з інтернету, для виконання завдань обробки тексту, таких як композиція, мовний переклад і програмування.

У демонстраційному відео Wolverine його розробник BioBootloader показує вікно з кодом Python ліворуч і результатами Wolverine праворуч у терміналі. Він завантажує спеціальний сценарій калькулятора, до якого навмисно додає кілька помилок, а потім виконує його.

«Він запускає його, бачить збій, потім звертається до GPT-4, щоб спробувати з’ясувати, як це виправити», — каже програміст.

GPT-4 пояснює Wolverine щодо помилок програми, показує зміни, які треба внести. Після цього Wolverine повторно запускає програму. Побачивши нові помилки, GPT-4 знову надає виправлення коду, після чого Wolverine вносить вказані зміни і цикл повторюється, поки додаток не почне працювати правильно.

Код Wolverine доступний на GitHub (https://github.com/biobootloader/wolverine), і розробник каже, що цю техніку можна застосувати до інших мов програмування. Для використання Wolverine потрібен API-ключ OpenAI API для GPT-3.5 або GPT-4, а за використання стягується плата. Наразі API GPT 3.5 відкритий для всіх, хто має обліковий запис OpenAI, але доступ до GPT-4 все ще обмежений списком очікування.

Хоча наразі це примітивний прототип, такі інструменти, як Росомаха, ілюструють потенційне майбутнє, коли програми зможуть виправляти власні помилки — навіть несподівані, які можуть виникнути після випуску.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися