Середа, 6 Грудня, 2023

За перегляд піратських сайтів – штраф або в’язниця

Міністерство економічного розвитку і торгівлі взялося захищати від піратів інтелектуальну власність та права виробників відеоконтенту. Нелегальні перегляди та завантаження перешкоджають інвестиціям та приходу високих технологій на ринок. Зараз готується комплексна глибока реформа у галузі інтелектуальної власності, щоб змінити наявну систему і стати прикладом боротьби з нелегальним продуктом. На думку чиновників міністерства, ця реформа важлива для переходу до інноваційної економіки та розвитку продуктів з високою доданою вартістю, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За словами голови Державної служби інтелектуальної власності Алли Жарінової,  минулого четверга в Мінеконмрозвитку передали проект закону про захист прав виробників контенту та софту і протидії піратству. Положень документа вона не озвучила, аргументуючи це тим, що документ буде доопрацьовуватися з урахуванням пропозицій медіаспільноти. У цей же день у Мінекономрозвитку відбувся круглий стіл, присвячений питанням протидії медіапіратству.

ЛІГАБізнесІнформ опитала ключових гравців медіаспільноти, а міністр сказав, що прислухається до учасників ринку.

Генеральний директор медіа-групи 1+1 Медіа  Олександр Ткаченко

Якщо 2-3 роки тому існували десятки сайтів, які транслювали продукцію нелегально, зараз ситуація покращилася, але ненабагато. Інтернет – найбільша загроза і проблема ринку відеоконтенту, оскільки пірати крадуть до 50% рекламного потенціалу. І головне – немає регулятора, який міг би навести тут порядок. Щодо законодавства, на наш погляд, класичними є методи Франції, де покарання за споживання піратського контенту несуть споживачі. Це один з найбільш ефективних способів, яким з піратством можна боротися.

Я вважаю, що нам нема чого чекати висновків правоохоронців, щоб розглядати доведені реальні кейси. У нас є список сайтів , які моніторяться в рамках програми «Відкрите небо» (в Україні моніторять 12 із 51 найбільших сайтів з ознаками піратства), на їхніх прикладах у режимі реального часу і потрібно боротися з піратами.

Але тут є й інша проблема. Наймасштабніші пірати знаходяться не на українській території. Це 12 сайтів, серед яких vk.com, ok.ru, ex.ua, meta.ua, rutracter.org, fs.to, rutube.ru, bobfilm.net, kinokrad.net, abur.tv інші. І потрібно починати саме з того, щоб називати ці сайти, щоб можна було з ними боротися надалі. На мій погляд, це найбільша проблема, оскільки який би дорогий контент ми не робили, він з’явиться в інтернеті, і ніяка робота з кабельними операторами нам не допоможе, адже контент фактично стає безплатним.

Якщо говорити про те, що потрібно зробити, – створити регулятор, ввести кримінальну відповідальність споживачів, боротися з майданчиками, які знаходяться поза межами України. І потрібно піратів називати піратами, а ніяк інакше. Можна скористатися французькою моделлю, де після третього попередження садять у в’язницю, можна, наприклад, польською, ми не кровожерливі – там правовласники виставляють недобросовісним споживачам рахунки на переглянутий контент.

Програмний директор медіа-групи Inter Media Group Ірина Курчакова

Я вважаю, що нам у першу чергу необхідно визначити, що таке «пірат». Якщо ти не маєш контракту з правовласником і не платиш йому за використання продукту, а при цьому отримуєш гроші від перегляду, то ти несеш кримінальну відповідальність. Розгляд справ такого роду повинен бути дуже швидким, а ми не повинні доводити провину пірата. Його повинні карати відразу, в найкоротші терміни, інакше ми ніколи не поборемо. Потрібно за допомогою піару доносити людям, що не модно, не круто шукати і користуватися нелегальним продуктом. Якщо це буде впроваджено, то і телеканали, і виробники контенту зможуть розраховувати на акумуляцію коштів для виробництва якісного продукту.

Директор Медіа Група Україна Євген Лященко

У нас є проблеми в контексті виробництва піратської продукції, нелегальної трансляції в кабельних мережах, коли кабельні оператори, купуючи одну ліцензію, транслюють продукт необмеженій кількості користувачів. Для того щоб вирішити цю проблему, нам необхідно змінити законодавство, гармонізувати його з європейським, перейти до практичного розгляду питання із залученням правоохоронних органів та розглядати конкретні кейси з правопорушеннями, які вже виявлені.

Директор зі стратегічного розвитку медіагрупи StarLightMedia Федір Гречанінов

Ми повинні пам’ятати про те, що піратство – це бізнес. Тому після ідентифікації пірата дуже важливо йти по всьому ланцюжку тих, хто з них продовжує працювати. Після визначення пірата всі, хто з ним взаємодіє, повинні понести відповідальність, щоб їм було нецікаво працювати з піратами.

Генеральний менеджер Fox International Channels у Північно-Східній Європі Родіон Принцевський

В Україні дуже багато ресурсів і часу забирає процедура доведення факту порушення прав. На заході досить одного листа, і хостинг-провайдер або власник сайту повинен довести, що він отримав ці права. В Україні все навпаки. Необхідно довести право власності на контент, ми втрачаємо час, і у сайтів досить багато часу для тиражування того чи іншого фільму. Якщо б в Україні зробити так, що презумпція винності діє за фактом однієї скарги, і тоді обвинувачений повинен довести чистоту своєї діяльності, ми будемо розвиватися. А поки ми тупцюємо на одному і тому ж місці.

Представник Discovery Networks Анна Пак

На заході існують санкції для користувачів нелегального контенту. Після трьох попереджень користувача просто заносять у чорний список, відключають від інтернету раз і назавжди. Для того щоб отримати право користування інтернетом, доведеться змінити свої паспортні дані. Блок діє на території всієї країни. Тут потрібно згадати ЗМІ – після оприлюднення цієї інформації люди самі відмовляються від піратських ресурсів. Відповідно, пірати втрачають бізнес, вони втрачають відвідувачів і поступово вмирають. Я думаю, що це конкретна ініціатива, яка може бути реалізована на рівні операторів.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися