Занадто розумний будинок

Сучасні системи безпеки, покликані забезпечити захист будинку або квартири, піддають користувачів ще більшій небезпеці, пише Газета.ру.

Дослідження десяти популярних систем безпеки будинків і квартир, проведене компанією HP, дало катастрофічні результати. Усі без винятку системи, що беруть участь у дослідженні, мали серйозні уразливості, пов’язані із захистом паролем, шифруванням і перевіркою достовірності.

Засоби моніторингу – відеокамери і датчики руху, системи сигналізації, підключення до інтернету та інші – завоювали популярність у зв’язку з вибуховим розвитком IoT (Інтернету речей) насамперед завдяки їхній винятковій зручності і дуже широким можливостям. На головних світових технологічних виставках, таких як CES (Consumer Electronics Show), MWC (Mobile World Congress), IFA (Internationale Funkausstellung Berlin), у 2014-2015 роках спостерігався неймовірний інтерес до пристроїв і рішень IoT, до того ж як з боку виробників, так і з боку користувачів. За даними аналітичної компанії Gartner, у 2015 році кількість пристроїв, підключених до «Інтернету речей», складе 4,9 млрд, а до 2020 року воно досягне 25 млрд.

Зловмисники, які отримали доступ до таких систем, можуть не тільки детально вивчити спосіб життя потенційних жертв і їхній розклад, але і отримати доступ до відео- та аудіозаписів внутрішніх камер спостереження.

 

1 коментар

Comments are closed.