Засновник Google таємно будує гігантський дирижабль

Є один клас повітряних апаратів, які можуть підіймати до 500 тонн та бути ефективнішими за витратами палива, ніж вантажівки

У Bloomberg дізналися, чим зараз зайнятий Сергій Брін – один із засновників Google. Він запустив секретний проект з будівництва дирижабля. Правда, поки що не зрозуміла мета створення цього літального апарата – це може бути хобі або Брін хоче увійти в нову сферу бізнесу.

дирижабль

Будівництво, за даними джерела, йде в другому ангарі Дослідницького центру Еймса, який належить NASA. Ще у 2015 році один з підрозділів Google викупив у NASA кілька великих ангарів та перетворив їх на лабораторії Planetary Ventures. Сам центр розташований недалеко від міста Маунтін-В’ю, де знаходиться штаб-квартира Google.

Ідея побудувати дирижабль виникла у Бріна три роки тому, коли він побачив фотографії подібного літального апарата під назвою «Мейкон». Це найбільший гелієвий дирижабль, створений у 1933 році на замовлення ВМС США.

Будівництвом сучасного повітряного судна керує Алан Уестон – колишній начальник програм NASA. Уестон в 2013 році розповідав про можливості створення вантажного дирижабля, який був би більш ефективним, ніж літак, з точки зору витрат палива.

«Нові авіаційні технології повинні обіцяти зменшення затрат на перевезення речей в розрахунку на тонни та милі. Зменшення повинно бути мінімум у десять разів, – говорить Уестон. – Це залежить від розміру повітряного корабля. Велике повітряне судно може зменшити затрати більше, ніж маленьке. Але є один клас повітряних апаратів, які можуть підіймати до 500 тонн та бути ефективнішими за витратами палива, ніж вантажівки».

Останніми роками робиться все більше спроб відродити дирижаблі. Експерти кажуть, що у Кремнієвій долині зараз це зручно робити, оскільки вона увійшла у фазу стімпанку – захоплення механікою та розвитком у цьому напрямку. Жителі Кремнієвої долини зараз активно будують літаючі автомобілі та ракети повторного використання.

За даними Bloomberg, новий проект Бріна ніяк не пов’язаний з будівництвом вантажних дирижаблів за програмою Calcifer. Її у 2014 році проводили в тестовій лабораторії Google X, але згодом від ініціативи відмовилися.

Сам Брін не коментує будівництво свого дирижабля. Однак відомо, що він також запустив два секретні стартапи Kitty Hawk та Zee.Aero. Вони незалежні від Alphabet і працюють над створенням автомобілів, що літають.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я