Жорсткі диски стали супершпигунами

Експерти «Лабораторії Касперського» попереджають, що ваш власний вінчестер може «зливати» інформацію в агентство національної безпеки США (АНБ). Ця організація може прослуховувати більшість комп’ютерів у світі, в яких стоять жорсткі диски Western Digital, Seagate Technology, Toshiba, IBM, Micron Technology, Samsung Electronics та інших виробників.

Особливістю відкритого шкідливого ПЗ Equation є його розміщення – у прошивці вінчестера. Тому його неможливо видалити чи знайти стандартними засобами. Воно успішно переносить такі дії, як форматування накопичувача, перевстановлення ОС і програм. За даними «Лабораторії Касперського», комплекс Equation використовується щонайменше з 2001 року, а можливо, що і з 1996.

Мапа постраждалих від Equation країн

Один з колишніх співробітників АНБ підтвердив Reuters коректність проведеного «Лабораторією Касперського» аналізу та зазначив, що в АНБ і зараз вважають виявлену програму цінною зброєю.

Найбільше випадків зараження виявлено в Ірані, Росії, Пакистані, Афганістані, Індії, Китаї, Сирії та Малі. Під удар потрапили комп’ютери урядових і військових установ, банків, компаній енергетичної та телекомунікаційної галузей, а також науковців, які проводять атомні дослідження, мас-медіа та ісламських активістів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я