Неділя, 25 Лютого, 2024

Жорстокий веб: відчув майже кожен

За останні 25 років інтернет проникнув майже всюди та надав людству небачені досі можливості для комунікації. Однак у нього є і темні сторони, а саме – майже повсюдже знущання, цькування та залякування користувачів. Це відчував майже кожен відвідувач Мережі – від нього страждають 40% з них.

Окрім того, що 4 з 10 користувачів Павутини були жертвами кіберхуліганів, кажуть у компанії Pew Research Center, спостерігає таке цифрове насилля вдвічі більше людей – близько 73%. Такі дані аналітики отримали в ході свого нещодавнього дослідження, в якому взяли участь 2849 людей, завдяки чому воно стало найдетальнішим з дослідження питання кібернасильства. Вони також з’ясували, що найтяжчі форми знущання – фізичні погрози, переслідування та сексуальні домагання – зазвичай випадають на долю жінок.

«Існує досить широкий арсенал для залякування, – каже директор інтернет-департаменту у Pew Research Center Лі Рейні. – І деякі з них дуже жорстокі».

Спеціалісти поділяють онлайн-знущання на дві категорії залежно від їхнього впливу. До першої входять вигадування різних образливих імен та приниження. Другий тип націлений на меншу кількість інтернет-користувачів та включає в себе переслідування, домагання та погрози.

Приклади залякування

Одним з нещодавніх прикладів такого кіберзалякування може дати GamerGate – інтернет-рух, який захищає культуру відеоігор та вимагає відповідальних рецензій та оглядів на профільних веб-ресурсах. Однак його учасники швидко відійшли від первісних цілей та перейшли до жорстоких нападок на журналістів, розробників та інших користувачів.

Більшість з їхніх жертв – жінки, і вони чули на свою адресу жорстокі погрози в зґвалтуванні, вбивстві, зламі їхніх комп’ютерів та публікації всіх персональних відомостей. Щонайменше дві жінки через активність учасників GamerGate та їхні погрози змушені були покинути свої домівки.

Ще один подібний випадок стався з актрисою Зельдою Вільямс – дочкою Робіна Вільямса та виконавицею ролей у таких фільмах, як «Нуби» та «Ніколи». Вона була змушена впродовж декількох тижнів не заходити до своїх акаунтів в соцмережах через те, що їй надсилали образливі повідомлення та зображення, пов’язані зі смертю її батька.

Актриса Міла Йовович нещодавно оголосила у своєму твіттері, що припиняє спілкуватися з фанами. Причиною стало переслідування її та її родини одним з фанатів. «Після звернення до влади мені сказали повністю припинити спілкування з незнайомцями в соцмережах та форумах, – пише вона. – Від цього страждають порядні шанувальники, однак моя родина знаходиться на першому місці, і я не можу ризикувати».

Пояснення актриси Міли Йовович, чому вона не буде спілкуватися з фанатами в онлайні

Зупинити кібернасилля

Рівень жорстокості в інтернеті, особливо проти жінок, досить високий, і активісти намагаються це виправити. Одна з них – Сара Бейкер, яка започаткувала ініціативу Take Back the Tech для протидії онлайновому насиллю проти жінок.

«У нашій роботі ми бачимо, як кіберзнущання позначаються на жертвах в реальному світі, – каже вона. – Неважливо, чи втілились онлайнові погрози в реальності, вони завжди наносять суттєву шкоду».

За даними Pew Research над жінками знущаються більше за все. Близько 26% представниць прекрасної статі віком від 18 до 24 років кажуть, що відчували переслідування в онлайні. А 25% відповіли, що їх сексуально домагалися.

Багато з цього насилля відбувається в соціальних мережах, і тому такі організації, як Take Back the Tech, дають негативні оцінки Facebook, Twitter та YouTube. Вони вважають, що ці ресурси недостатньо працюють для запобігання кіберзнущанню над жінками.

Самі жертви підтверджують, що більше всього насилля відчувають саме в соцмережах – про це повідомили дві третини респондентів. Іншими місцями є розділ коментарів веб-сайтів (22%), онлайнові ігри (16%), електронна пошта (16%), форуми (10%), а також сайти онлайн-знайомств (6%).

За матеріалами: CNN

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися