4 найкращі сервіси для здешевлення подорожей

Подорожувати власною автівкою стає все накладніше. Тому люди на некомерційній основі кооперуються та їдуть разом. Водії беруть пасажирів, які покривають частину витрат на бензин, а останні платять менше, ніж виклали б за залізничні чи автобусні квитки. Знайти попутників допоможуть спеціальні сервіси, про найзручніші з яких ми розповімо далі.

BlaBlaCar

Це великий міжнародний сервіс, що працює з грудня 2013 року. Якщо вірити інформації на сайті, то за цей час він заощадив водіям 275 млн євро, а загалом його учасники проїхали 3 млрд кілометрів. Але головне інше. По-перше, служба працює у 18 країнах світу. Для України є власний домен та україномовний інтерфейс з обчисленням вартості поїздок у гривнях. По-друге, BlaBlaCar має систему репутації як для водіїв, так і для пасажирів, що зводить до мінімуму ризики поїздок з незнайомими людьми. А по-третє, окрім веб-сайту, сервіс має і додатки для iOS та Android, тож користуватися ним зручно навіть безпосередньо під час подорожі.

Працює система просто. Для початку треба зареєструватись на сайті (можна за допомогою Facebook та ВК). Далі – за допомогою відповідних кнопок вибрати необхідне. Шукаєте поїздку? Просто вбиваєте пункт відправлення та призначення й отримуєте результати. А далі вже можна фільтрувати їх за різними параметрами, наприклад, ціною, датою, часом, комфортабельністю автівки тощо. Обравши конкретного водія, можна почитати відгуки про нього, а переконавшись, що хочете їхати з ним, – зв’язатися з ним та узгодити деталі.

Якщо ж ви водій, то для створення оголошення треба вказати пункт відправлення та призначення, дату та час, вказати регулярність подорожі та деякі додаткові параметри. Система сама підкаже, що треба заповнювати, щоб було легше знаходити пасажирів. Ну а коли все готове, залишається чекати, коли на підтверджений при реєстрації номер зателефонують. Ціну поїздки розраховує система, але ви можете вказати і свою. Не забувайте тільки, що сайт створено не для отримання прибутку, тож комерційним пропозиціям тут не місце.

Podvezu

На відміну від BlaBlaCar, який орієнтований перш за все на міжміські поїздки, сервіс «Подвезу» допоможе вам знайти і поїздки по місту. Пальму першості тут тримає Київ, а оскільки місто велике, багатьом незручно користуватися громадським транспортом, щоб добиратися, наприклад, на роботу та додому. Але й для великих відстаней тут є багато пропозицій.

Інтерфейс «Подвезу» не дуже зручний, але й ним можна користуватись без особливих проблем. Наприклад, щоб знайти потрібний маршрут, є декілька варіантів. Можна подивитись наявні маршрути на карті, можна задати точки відправлення та призначення, подивитись список оголошень у текстовому варіанті або створити власне. Це стосується і водіїв, які можуть шукати пасажирів таким самим способом.

Щоб користуватись сервісом, реєструватись не обов’язково, але це підвищить зручність. У всіх зареєстрованих користувачів, які регулярно їздять і підвозять інших, є власний рейтинг, що допомагає обирати найбільш надійних водіїв та попутників.

Попутка.ua

Цей вітчизняний сервіс фокусується на подорожах Україною. На головний сторінці зараз відмічено найгарячіший напрямок – Крим.

Але й інших напрямків по країні багато. Щоб знайти водіїв чи попутників, тут реєструватись не обов’язково. Але, як і у випадку з «Подвезу», зареєстровані користувачі мають більше можливостей. Маршрути можна знайти відразу на головній сторінці, скориставшись формою швидкого пошуку. Більш детальну інформацію, як про попутників, так і про водіїв, можна знайти у відповідних розділах. Система дозволяє детально шукати водіїв та пасажирів за багатьма параметрами, а всі зареєстровані користувачі мають власний рейтинг. Щоправда, цей сервіс молодий, тому більшість користувачів мають статус новачків. Тут також є комерційні пропозиції. Усе ж подібні сервіси – це не дошки оголошень і створюються не для цього.

OLX

Що стосується саме дошок оголошень, то й там можна знайти попутників. Як приклад наведемо OLX. Там для цього є спеціальний розділ.

Там все, як і в інших розділах цього сервісу (та інших подібних). Оголошення розділені за принципом приватних та комерційних. Зв’язатися можна за телефоном, який треба вказати при розміщенні оголошення. З особливостей – доволі багато оголошень щодо спільного відпочинку, як в Україні, так і в Європі. Тож щось корисне тут можуть знайти не лише ті хто хоче заощадити, а й просто відпочити.