Вівторок, 23 Липня, 2024

Apple виступає проти закону про заборону використання примусової праці в Китаї

Китай сьогодні відомий усім як глобальна фабрика, однак мало хто знає, що не всі працівники цієї «фабрики» працюють добровільно. Для збільшення прибутків часто використовується примусова праця, наприклад, уйгурів, яких змушують жити наче в тюрмі, а їхній регіон проживання називають найбільшим концлагерем у світі. Apple також отримує вигоду від примусової праці – уйгури збирають смартфони iPhone. Нині у США хочуть заборонити компаніям використовувати примусову працю при створенні своєї продукції. Apple виступає проти такого закону, намагаючись відредагувати його так, щоб компанії не несли відповідальність за використання примусової праці.

Документ Uyghur Forced Labor Prevention Act вимагатиме від американських компаній гарантування, що вони не використовують примусову працю людей з Синьцзян-Уйгурського автономного району. В ньому переважно мешкають мусульмани, і китайська влада помістила близько мільйона людей в табори.

«Що Apple хотіла би – щоб ми всі просто сіли та поговорили без якихось реальних наслідків, – каже директор Американської федерації праці та Конгресу виробничих профспілок Кеті Файнголд. Вона є одним із прибічників прийняття закону про заборону використання примусової праці. – Вони шоковані тому, що це в перше може бути реальний ефективний стимул».

Спікер Apple Джош Росенсток сказав: «компанія віддана забезпеченню того, що до кожного у нашому ланцюгу поставок ставляться з повагою. Ми з огидою ставимося до примусової праці і підтримуємо цілі Uyghur Forced Labor Prevention Act. Ми розділяємо ціль комітету у подоланні примусової праці, зміцненні законів США і ми продовжимо співпрацювати з ними для досягнення цього».

За словами Росенстока, Apple раніше цього року провела розслідування і не виявила використання її постачальниками примусової праці. Компанія продовжує ретельно стежити за цим.

Опублікований у березні австралійським інститутом стратегічної політики Strategic Policy Institute показав чотири можливих випадки використання примусової праці в регіоні Синьцзян. В 2017 році китайська влада перевела від 1 до 2 тисяч уйгурів на фабрику компанії O-Film, яка виготовляє фронтальні камери для Apple iPhone. У грудні 2017 року Тім Кук відвідав цю фабрику та опублікував фото цього відзиту.

O-Film також постачає компоненти для Dell, HP, Amazon, General Motors. Хоча у Dell заявили, що компанія не веде справ зі згаданою у звіті фабрикою. Amazon визнала співпрацю з фабрикою, але не погодилася з використанням примусової праці.

В 2018 році стало відомо про наміри перевести жителів Синьцзяну на фабрику Hubei Yihong. Це материнська компанія GoerTek – одного з постачальників Apple AirPods. Фабрика також випускає компоненти для продуктів Facebook Oculus, Microsoft, Google.

У тому ж 2018 році 544 уйгурських студентів перевели на фабрику Highbroad Advanced Material, яка випускає компоненти для рідкокристалічних та OLED-екранів. Ця фабрика є постачальнком BOE Technology Group, яка випускає екрани OLED для гаджетів Apple.

В 2019 році близько 560 жителів Синьцзяну перевели в провінцію Хенан для роботи на фабриці Foxconn Zhengzhou. Вона відома як «Місто iPhone» – на ній виготовляють половину флагманських продуктів Apple.

В серпні 202 року експерти Tech Transparency Project виявили записи, за якими Apple імпортувала бавовняні футболки від компанії із Синьцзяну. На неї конгрес США наклав санкції за використання примусової праці. У Apple відповіли, що не імпортують одяг з цього регіону.

«Я не здивована, що Apple пов’язана із пом’якшенням закону, який стосується захисту прав людини у Китаї», – каже захисник прав людини у Китаї Мая Ванг, яка працює у Human Rights Watch.

За оцінками, у трудових таборах знаходиться від 1 до 2 млн людей і захисники прав людей називають ситуацію у Синьцзяні культурним геноцидом. Влада Китаю називає ці табори професійними тренувальними центрами для перевиховання незначних злочинців. В 2019 році під загальним тиском було оголошено про закриття програми.

Китайська влада чинить перешкоди стороннім спостерігачам у моніторингу ситуації в Синьцзяні. Дипломатів та журналістів, які відвідують цей регіон, затримують та блокують їм доступ до територій, де розміщені табори. Супутникові знімки показують, що табори збільшуються, а не зменшуються.

За матеріалами: Washington Post

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися