Можна не встановлювати Facebook, Instagram, Twitter в телефон: користуйтеся обгортками

існує спосіб користуватися соціальними мережами та месенджерами не встановлюючи їхні додатки у смартфон

Можна «поставити на коліна» навіть продуктивний смартфон, встановивши в нього додатки соцмереж та месенджерів. Ці програми для доступу до Facebook, Instagram, YouTube, Twitter та інших сучасних сервісів займають гігабайти місця в пам’яті, стежать майже за кожним рухом та збирають приватну інформацію. Уже давно існує спосіб користуватися соціальними мережами та месенджерами не встановлюючи їхні додатки у смартфон.

Замість ненажерливих додатків краще використовувати так звані обгортки. Це невеликі програми, які надають доступ до веб-версії сервісу. Вони доступні для Android та iOS і ускладнюють соцмережам шпигування, а також не дозволяють надмірно споживати ресурси мобільника.

«В принципі, обгортки є нічим іншим як програмою, що конвертує та відображає браузерну версію сервісу для смартфона, – пояснює експерт Інга Потінг. – Обгортка поєднує переваги використання браузера з перевагами використання окремого додатка. Для користувача це відчувається як звичайний додаток, який у більшості випадків добре оптимізований».

У деяких випадках обгортки можуть надавати більшу функціональність, ніж фірмовий додаток соцмережі. Наприклад, для Facebook існують десятки програм-обгорток, оскільки користувачі незадоволені функціональністю фірмового додатка. Серед найпопулярніших можна назвати Faster for Facebook Lite, Friendly for Facebook, Phoenix for Facebook, Simple for Facebook, SlimSocial, Swift for Facebook Lite, Swipe for Facebook, Tinfoil for Facebook.

Замінити десятки месенджерів в смартфоні дозволяє один додаток Franz. Він є обгорткою для  WhatsApp, Facebook Messenger, Slack, Telegram, нещодавно з’явилася підтримка Viber.

«Є різні мотиви для використання обгорток, – каже дослідник приватності додатків Інституту технологій Карлсруе Ноа Шлегель. – Обгортки можуть надавати, наприклад, додаткові функції для заощадження мобільного трафіку чи вони можуть надавати кращу продуктивність або краще захищати приватність».

Знайти обгортку для бажаної соцмережі часто можна в альтернативних магазинах програм. На Android одним з найпопулярніших альтернативних маркетів є F-Droid. Обгортки мають відкритий вихідний код, прозорі та без реклами, непотрібних авторизацій і збирання інформації.

Найскладнішою проблемою у обгорток є вибір найбільш підходящої, каже Потінг. Часто для них немає повного огляду їхніх переваг та недоліків. Не всі подібні програми безкоштовні. Також їх необхідно регулярно оновлювати, щоб обгортка залишалася сумісною з соціальною мережею після чергових змін в останній.

За матеріалами: Deutsche Presse-Agentur