Beholder: посібник службовця в Оруелівській державі

Історії про ті «страшні часи», коли всі стежили за всіма і не дивно було поїхати на міліцейській машині через сусідський донос, чули, мабуть, усі. Проект Beholder пропонує перенестися в тоталітарну державу і на власній шкурі відчути всі особливості стеження, рапортів, доносів і поліцейських репресій.

Сіро і безнадійно…

Графічне оформлення Beholder дуже чітко передає атмосферу тоталітарної держави. Розробники витримали стилістику «сірого» ХХ століття у всьому, починаючи від оздоблення квартир і закінчуючи шрифтом сповіщень і повідомлень.

Оточення відображається в 2D-форматі, однак видно, що всі моделі і персонажі опрацьовані в 3D. Про це говорить і сам стиль картинки, й анімації рухів, і відображення об’єктів. На вигляд чимось нагадує Fallout: Shelter.

Графічний движок дозволяє зануритися в атмосферу, не сильно вантажить відеочіп і видає прекрасну картинку, за що розробникам хвала і честь.

У найкращих традиціях Оруелла

Отже, гравцеві належить зайняти посаду Доглядача і відповідати за порядок у цілому будинку. В обов’язки Доглядача входить складання досьє на мешканців, стеження, виявлення злочинців і, звичайно ж, виконання завдань Міністерства. Крім того, Доглядач ремонтує спорожнілі квартири і здає їх новим мешканцям. Для виконання завдань пропонують цілий набір відеокамер, робочі інструменти, бали репутації і гроші (куди ж без них).

Не позбавлений Beholder і ліричного сюжету. Так, Доглядачеві, паралельно потрібно залагоджувати сімейні відносини і час від часу робити вибір у складних моральних ситуаціях. Врятувати людину, ризикнувши власною шкурою, або відправити на вірну смерть? Обмовити або виправдати? Відіслати рапорт до Міністерства або вибити гроші шантажем? І це тільки вершина айсберга.

Тап всемогутній

Отже, геймплейно Beholder являє собою суміш тапера, рольової гри і логічної головоломки. Пересуватися по дому, взаємодіяти з предметами і говорити з мешканцями можна простим тапом. Тапом робляться замітки, ремонтуються квартири і здійснюється 99% всього управління грою, тому інших елементів управління на кшталт джойстика або кнопок не передбачено.

Гравцеві надають повноваження обшукувати будинки громадян (правда, з умовою не потрапляти їм на очі) і встановлювати відеокамери в певних місцях. У робочому журналі гравець може відзначати захоплення, професію і схильності кожного з мешканців. Ці особливості можна виявити під час бесіди із сусідами або при огляді речей у квартирі.

Доглядач може заробляти як сумлінним виконанням зобов’язань, так і більш «брудними» справами. Наприклад, не просто оглядати, а й красти речі, або ж відправляти листи з погрозами, вибиваючи гроші шантажем. Однак варто пам’ятати про ризики, у випадку викриття – тюрма бо й гірше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я