Неділя, 16 Червня, 2024

Bitcoin-майнери почали викуповувати старі електростанції

Закриті десятиліття тому електростанції на викопному паливі повертаються в роботу завдяки криптовалютному буму. Попри те, що Bitcoin уже споживає майже як уся Україна, для роботи цієї криптовалюти потрібно ще більше енергії. А завдяки буму криптовалют у великих майнерів виявляється достатньо грошей, щоб купувати собі цілі електростанції.

Вугільна електростанція Greenidge у Нью-Йорку припинила свою роботу близько десятиліття тому після того, як її власник збанкрутував. Наступні 5-7 років вона була пам’ятником минулих технологій, але сьогодні вона знову в строю. Видобувачі Bitcoin відновили та запустили її, виробляючи на ній 106 МВт електрики за допомогою спалювання природного газу.

Видобування криптовалют сьогодні є надзвичайно прибутковим. За останній рік вартість Bitcoin підвищилася на близько 800%.

Деякі екологи вже попереджають, що приклад Greenidge може підштовхнути інших видобувачів криптовалют викуповувати старі електростанції. Екологічна група EarthJustice and the Atlantic Chapter of the Sierra Club попереджає, що лише навколо Нью-Йорку є 30 електростанцій, які можна відродити для видобування криптовалют.

Представник Greenidge Майкл МакКеон відкидає такі хвилювання. «Група роками нишпорила навколо, намагаючись знайти щось, що суперечить нашій дружній до екології роботі. Нічого не вийшло, оскільки їхні заяви не мають юридичного та фактичного підґрунтя», – каже він.

Минулого року викиди Greenidge були значно менші за встановлений для неї ліміт в 641 000 тонн еквіваленту CO2. Однак після початку обслуговування обладнання Bitcoin середня кількість викидів за місяць зросла майже в десять разів: із 28 000 тонн на початку січня 2020 року до 243 000 тонн у грудні.

Немає простору для розширення

Приватна інвестиційна компанія Atlas Holdings викупила електростанцію у 2014 році та перевела її з вугілля на природний газ, після чого повернула електростанцію в роботу в 2017 році. У наступні роки електростанція постійно змінювала призначення своєї роботи. Якщо спершу це були тимчасові поставки енергії в загальну мережу, то нині вона все більше концентрується на живленні обладнання для обробки транзакцій Bitcoin.

Bitcoin – це цифрова валюта, яка не має центрального банку, котрий веде облік її транзакцій та випускає нові монети. Натомість цифрова валюта спирається на мережу комп’ютерів, кожен з яких має увесь журнал транзакцій, а при внесенні чергового запису – отримує віртуальні монети.

Мережа Bitcoin уже споживає сотні терават електрики на рік, однак вона окуповується, адже якщо наприкінці 2018 року вартість одної криптомонети складала близько $3700, то нині вона перевищила $62000.

Сьогодні Atlas хоче отримати вигоду від такого зростання вартості Bitcoin, зробивши свою роботу в галузі криптовалют публічною. Компанія Greenidge Generation Holdings LLC має вийти на біржу NASDAQ у вересні.

У майбутньому власники Greenidge планують збільшити потужність для видобування криптовалют у 25 разів, причому щонайменше 500 МВт генеруватимуть у місті Дрезден, в якому знаходиться електростанція Greenidge.

Нині Greenidge живить обладнання Bitcoin на загальну потужність 19 МВт – це менше однієї п’ятої від встановленої потужності. До середини літа потужність планується наростити до 41 МВт, до кінця року – до 85 МВт.

У EarthJustice підрахували, що при роботі електростанції на повну потужність обсяги її викидів складуть 1,063 млн тонн на рік – на 65% більше дозволеного ліміту.

Минулого місяця Greenidge подала заявку на збільшення кількості дозволених викидів.

$50 000 прибутку на монету

Не лише Bitcoin потребує більше енергії, вона також потрібна дата-центрам з інших завдань. Однак саме криптовалюти сьогодні є найбільш привабливими, зважаючи на вигоди від їхнього видобування.

У Greenidge повідомили інвесторам, що за останні 12 місяців електростанція видобула 1186 криптомонет, собівартість кожної складала $2869. Зважаючи на поточний курс Bitcoin у понад $60 000 за одну монету, не складно розрахувати прибутки.

Керівництво Greenidge надіслало місцевій владі запит на будівництво чотирьох приміщень поруч з електростанцією для розміщення нових потужностей з видобування криптовалют.

За матеріалами: New York Focus

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися