Четвер, 29 Лютого, 2024

Енергоспоживання Bitcoin робить її глобальною екологічною проблемою

Головна криптовалюта планети сягає небачених висот дорожнечі. За один Bitcoin прохають близько $60 000. Однак у криптовалют є суттєвий недолік, який може звести нанівець їхню вигоду. Це гігантське енергоспоживання, яке чинить значний негативний вплив на екологію.

Уже сьогодні Bitcoin споживає електроенергії майже стільки, як уся Україна. За кілька років Bitcoin буде споживати більше, ніж наша країна. Хоча ще у 2018 році енергоспоживання цієї криптовалюти було втричі меншим, ніж сьогодні.

«Це екстремально неефективний спосіб проведення транзакцій, – каже глава Федеральної резервної системи США Джанет Єллен. – Кількість спожитої енергії при проведенні цих транзацій шокує».

Bitcoin останніми місяцями демонструє значне зростання вартості. Частково це пояснюють твітами Ілона Маска та купівлею його компанією Tesla цієї криптовалюти на майже $1,5 млрд. При цьому такий рух суперечить публічно декларованому намаганню Tesla досягти нульових викидів в атмосферу.

Особливість Bitcoin в тому, що вона має скінченну кількість монет – 21 млн. При наближенні до цієї кількості складність обчислень значно зростає.

У 2009 році, коли Bitcoin лише з’явився, монети можна було швидко видобувати на звичайному ПК. Тепер, коли видобуто 18,5 млн криптомонет, потрібні потужні обчислювальні ферми.

«Вони хочуть прибутку, – каже професор економіки Університету Чикаго Джина Пітерс. – Це те, що заохочує їх залучати все потужніші комп’ютери для вгадування цього випадкового числа. Таким чином, ви побачите зростання енергоспоживання».

Пітерс є членом Центру альтернативних фінансів Університету Кембриджу, який веде облік енергоспоживання Bitcoin. За останніми даними, це 129,22 терават-годин електрики на рік. Уся Україна в 2020 році спожила 148,8 терават-годин.

Оскільки майнери криптовалют шукають способи збільшити свої прибутки, вони намагаються купувати електроенергію з найдешевших джерел. Часто це електрика вугільних електростанцій.

У Центрі альтернативних фінансів поки не можуть сказати, скільки саме викидів в атмосферу припадає на Bitcoin. Однак якщо б цю криптовалюту видобували виключно на електриці вугільних електростанцій, на її частку припадало б 0,17% глобальних викидів парникових газів. Ця цифра може здатися невеликою, однак у глобальному масштабі та з роками про неї варто замислитися.

Особливе занепокоєння експертів викликають спроби зробити Bitcoin глобальною резервною валютою.

«Ціна Bitcoin складе, мабуть, мільйони, а майнери будуть витрачати на електрику більше грошей, ніж має федеральний бюджет США, – каже засновник Digiconomist Алекс де Вріс. – Ми повинні будемо подвоїти глобальне виробництво електроенергії заради Bitcoin».

За матеріалами: Ecowatch

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися