Чим цікавий Xperia XZ2 Premium. Інтерв’ю з Хітоші Осавою, одним із топ-менеджерів Sony

Наша цільова аудиторія – це люди, яким подобається продукція Sony, але в яких поки ще немає смартфона Xperia

В Україні стартував продаж нового флагмана Sony – Xperia XZ2 Premium. Це перший у світі смартфон, здатний знімати відео у форматі 4К HDR і зі світлочутливістю для запису відео ISO12800. Напередодні запуску ми поспілкувалися з Хітоші Осавою (Hitoshi Osawa,) директором з продуктового UX-планування в Європі, керівником відділу маркетингу в Європі.

Поговоримо про камери. Зараз час суперуповільненої зйомки (Super Slow-mo 960 кадрів на секунду) складає 6 секунд. Чи плануєте ви збільшити цей час?

Ми провели дослідження серед користувачів, які викладали Super Slow-mo відео в соціальні мережі – Facebook, Instagram – і виявили, що відео тривалістю понад 6 секунд може здатися нудним. Тому ми вирішили залишити це обмеження і не плануємо його розширювати.

Як щодо зйомки в темний час доби?

У цьому Xperia XZ2 Premium сильно потішить своїх власників. Серед іншого смартфон здатний знімати в умовах екстремально низької освітленості. Ми використовуємо подвійну камеру Motion Eye Dual з чорно-білим і кольоровим сенсорами. Монохромний модуль має великий розмір пікселя і дозволяє отримувати багато інформації, а в комбінації з кольоровим сенсором виходить висока світлочутливість.

Раніше ця технологія використовувалася для фото, але найскладнішим було забезпечити високу світлочутливість для відео. Справа в тому, що накладення інформації йде одночасно з кольорового і монохромного сенсора, і робити це для відеоряду було досить важко, поки не був розроблений процесор Aube. У результаті його реалізації стало можливим знімати відео з високою світлочутливістю ISO 12800 одиниць. А по фотографіях ISO досягло 51200 одиниць.

Для порівняння, у попередніх моделях фото було ISO 12800, а відео ISO 3200, тобто в 4 рази нижче, ніж зараз.

На фотографіях у вас зазвичай софтовий шумодав, на відео використовується він же?

Так, ми використовуємо той самий шумодав для відео, що і для фото. Хотів би зауважити, що в лінійці Xperia XZ2 ми переписали і поліпшили алгоритм зниження шуму, який називається BIONZ для мобільних пристроїв, і тепер він працює краще. До речі, процесор Aube в XZ2 Premium так само сприяє зменшенню шуму на фото і відео. Таким чином, ми поліпшили якість фото і відео, порівнюючи з попередніми пристроями, і тепер менше шуму і більше деталізація.

У рекламних промо ви робите акцент на якість камери, але не акцентуєте увагу на інших параметрах, наприклад, аудіо. Чому так?

Насправді ми наголошуємо на цій особливості наших продуктів, тому що відтворення звуку в Sony одне з найкращих на ринку. Якщо говорити в цілому, то ми завжди думаємо про досвід і враження. На першому місці у нас візуальне враження від перегляду, друге – зйомка і камера, наступне – це звук, і четверте – це геймінг.

Ми завжди перевіряємо ці чотири враження, чи відповідають вони нашим стандартам. І, звичайно ж, залежно від країни та її ринку ми трохи коригуємо посил, але в цілому до камери завжди підвищена увага в користувачів.

Дизайн Xperia XZ2 Premium став більш округлим, тим самим уникнувши вже звичної форми з рівними площинами. Що послужило причиною?

Зміна дизайну була зроблена у відповідь на реакцію наших користувачів. Ми провели дослідження і виявили, що новий дизайн за рахунок своєї невеликої округлості краще лежить у руці. Сканер відбитка пальців ми перенесли з боку на задню панель смартфона, тому що попереднє розташування було не дуже зручним для шульги.

Тепер сканер знаходиться в зручному місці для всіх, і, до речі, у всіх нових смартфонах Xperia незалежно від розміру. Сканер розташований на однаковій відстані знизу від кутів.

Окрім того, такий дизайн вийшов в результаті того, що нам довелося вмістити дві камери з великими матрицями, сканер відбитків пальців і ємну батарею на 3540 мА·год, а це займає багато місця. Тому ми зробили такий дизайн, щоб згладити краї цих компонентів і щоб вони не виступали з корпусу. Крім цього, XZ2 Premium має дійсно міцні і товсті панелі зі скла Gorilla Glass 5.

Якщо говорити про розміри, який розмір діагоналі телефона більш затребуваний?

Я думаю, що XZ2 має найбільш збалансований розмір – 5,7 дюйма. Ми не говоримо про розмір дисплея, ми дивимося на розмір телефона в цілому.

XZ1 і XZ2 мають приблизно однакову ширину – 72 мм, ми вважаємо це ідеальним розміром, і вже після цього ми інтегруємо найбільший екран, який можливий і який відповідає нашим вимогам за кольоровістю, контрастністю та іншими показниками передачі кольору.

XZ2 Compact має розмір 65 мм в ширину, і цей розмір теж є популярним за нашими дослідженнями. Тобто, розмір дисплея визначається загальною ергономікою телефона. XZ2 Premium дещо вибивається з цієї концепції, тому що цей пристрій увібрав у себе всі новітні технології Sony.

До речі, про нові технології. Чи є плани перенести сканер відбитка пальця безпосередньо на екран?

Зараз у такого типу сканера є обмеження, наприклад, потрібно вказувати певне розташування сканера на екрані, а ми не хочемо реалізовувати таке обмежене рішення для наших користувачів. Ми в пошуку іншого рішення, яке, наприклад, дозволить розблокувати смартфон за відбитком пальця в будь-якому місці екрана без спеціально відведеного місця під цю функцію.

Останнє запитання. Як ви бачите цільову аудиторію цього смартфона?

Наша цільова аудиторія – це люди, яким подобається продукція Sony, наприклад, у них є камера Sony або TV, але в яких поки ще немає смартфона Xperia. У наших дослідженнях ми виявили таку цільову аудиторію, тому вирішили націлитися саме на таких користувачів.

Також цей смартфон розрахований на творців контенту, людей, яким потрібна висока якість фото і відео. З нашими камерами вони зможуть записати в найвищій якості – 4К HDR, а також дивитися його на 4К HDR дисплеї смартфона і вивантажувати в інтернет або хмару.

Крім того, унікальні можливості XZ2 Premium дозволяють вести зйомку в умовах екстремально низької освітленості. Висока світлочутливість ISO 51200 для фото і ISO 12800 для відео (рекордне значення для смартфонів) – унікальна можливість, яка з’явилася завдяки використанню ексклюзивного процесора AUBE, уперше інтегрованого в Xperia XZ2 Premium.