Чому не варто купувати смартфони дешевше 3 тис. грн

Недорогі смартфони становлять значну частку у структурі продажів. І це не найкращий вибір. Можливо, дехто подумав: «Що за нісенітниця, мій Meizu/Xiaomi чудово працює і мене повністю влаштовує», проте не спішіть з висновками. Зазначені виробники ведуть активну боротьбу за «місце під сонцем», і кожна їхня модель – це пропозиція, від якої важко відмовитися. Дехто вважає таку агресивну цінову політику демпінгом, але, так чи інакше, «бюджетними» назвати такі смартфони досить складно.

Читайте також: Як підготувати телефон до зарубіжної поїздки

Під терміном «бюджетні» слід розуміти саме недорогі пристрої актуальних модельних рядів. Проте з цього поняття також виключаються моделі, які перебувають тривалий час на ринку і встигли суттєво подешевшати, а також моделі, які продаються зі знижками під час усіляких розпродажів та акцій.

Дешева компонентна база

mobile_smart_phone_repair1

У смартфона, виготовленого з використанням якісних компонентів, більше шансів уціліти після падіння чи навіть вимушеного короткочасного купання в калюжі. Для виробництва бюджетних моделей використовуються найдешевші компоненти. З одного боку, для своєї ціни вони, як правило, мають непогане співвідношення можливостей і якості. Але слід враховувати, що ніхто не виробляє дешеві компоненти навмисне – вони стають такими після відбракування.

Читайте також: Стежити за плаванням: добірка захищених браслетів

Усе залежить від відсотка браку в партії. А бюджетні компоненти – це ті, що відбраковувалися мінімум двічі: під час відбору до топового та середнього сегментів.

Тож бюджетний смартфон – це своєрідна лотерея, де виграш – безпроблемна робота, інакше – спроби замінити пристрій або тривале поневіряння по сервісних центрах. Покупці, які пройшли через усі пекельні кола спілкування з представниками служби підтримки та сервісу, назавжди набувають стійкої відрази до дешевих гаджетів. Просто повірте чужому гіркому досвіду, в іншому разі – не кажіть, що не попереджали.

Ненадійні акумулятори сумнівної якості

low_battery1

Окремо варто сказати про якість акумуляторів. Зазвичай вони виготовляються із залишків енергоелементів, що в поєднанні з примітивними контролерами живлення зменшують надійність роботи батареї. Заряд витрачається так швидко, як витікає вода з дірявого відра, до того ж такі акумулятори деградують (зношуються) у прискореному темпі. Можуть траплятися випадки, коли смартфон повідомляє про 20-30% заряду і вже за хвилину вимикається через те, що батарея повністю спустошена.

Читайте також: Веб-сайти можуть вистежити вас за рівнем заряду батареї

До речі, все вищесказане про батареї цілком і повністю стосується зовнішніх акумуляторів (так званих Power Bank). Свіжий приклад: на деяких сайтах продаються зовнішні акумулятори Xiaomi, які обіцяють високу ємність за смішні гроші, але, на жаль, є підробкою.

Обмежені функціональні можливості

woman_crying_smartphone01

Дешеві компоненти працюють не завжди бездоганно. Наприклад, динаміки для аудіо та викликів часто мають низьку максимальну гучність, через що в шумних місцях ви можете не почути дзвінок, погано чути  співрозмовника, постійно щось перепитувати.

Читайте також: 10 функцій Samsung Galaxy Note 7, яких немає в iPhone

Дисплей бюджетного смартфона зазвичай має посередні показники яскравості та контрастності. У цілому змиритися з цим неважко. Гірше, коли сенсор дисплея менш точний. Особливо це проявляється по краях екрана. Під час вводу тексту ви натискаєте на одну клавішу, але спрацьовує сусідня, і на екрані з’являється не та літера, яка потрібна. Так траплялось при роботі зі старими резистивними дисплеями, і деякий час навіть здавалося, що після тотальної перемоги ємнісної технології «дубові» сенсори залишаться в минулому. Проте на фоні боротьби за зниження ціни зазначене явище знову набуло поширення.

Ось ще приклад: як ми вже писали, не варто ганятися за кількістю мегапікселів у камері смартфона. Але є нюанс: ці самі мегапікселі отримують шляхом інтерполяції, тобто програмно. Якщо в більш дорогих моделях 8 МП «розтягують» до 13 МП, то в дешевих таку саму роздільну здатність можуть отримати з матриці на 5 МП чи навіть меншої. До речі, «бонусом» такої камери буде повільна робота системи автофокусування.

Модулі Wi-Fi та Bluetooth також можуть показувати себе посередньо, особливо в зоні слабкого сигналу. Усе передбачити неможливо, наприклад, що дешевий смартфон з незрозумілих причин не буде працювати у Wi-Fi-мережах, які  сконфігуровані в режимі WISP (коли роутер отримує доступ в інтернет не від провайдера, а від іншої мережі Wi-Fi). Або що модуль Bluetooth не підтримує A2DP (профіль бездротової трансляції аудіо), і слухати музику через бездротову портативну акустичну систему неможливо. Низька точність навігаційного модуля може вплинути на дані, які фіксують трекінгові додатки, і результати тренувань можуть значно відрізнятися від фактичних. У деяких спортивних додатках, як-от Strava, це може навіть стати причиною скарг з боку інших користувачів.

Застаріла версія ОС Android та відсутність оновлень

Smartphone_with_finance_and_market1

Дешеві смартфони та планшети у переважній більшості випадків постачаються з морально застарілими версіями Android. Це пояснюється політикою Google, яка наділяє свіжими версіями ОС в першу чергу пристрої серії Nexus, потім – флагманські моделі обраних партнерів-виробників і в останню чергу – усіх інших. Оскільки за операційну систему також доводиться платити, виробники, особливо дрібні, економлять на ній так само, як і на всіх інших компонентах.

Читайте також: Ваша стара «розкладачка» краща за смартфон. Не вірите?

Із цієї ж причини не варто сподіватись на появу оновлень. Це також потребує фінансових витрат і зовсім не вигідно виробникам. Розраховувати на оновлення прошивки можна лише у випадку, коли виявлені програмні дефекти торкатимуться широкого загалу користувачів. Тож якщо скидання до заводських налаштувань не допомогло, у сервісному центрі відмовили, варіантів у власника бюджетного апарата всього два. Перший: спробувати самостійно відшукати в Мережі все необхідне і здійснити прошивку самотужки. Але буває і так, що у вільному доступі необхідні просто відсутні. Тоді залишається лише другий варіант: змиритися і збирати гроші на новий апарат.

І останнє, що варто пам’ятати про ОС: ніщо не триватиме вічно. Приблизно раз на півтора-два роки Google припиняє підтримку застарілих версій Android. Нові додатки та ігри, наприклад, Pokemon GO, для роботи вимагають актуальної версії ОС. Тож навіть якщо в процесі експлуатації ваш гаджет знаходитиметься в гарному стані, «корпорація добра» все одно в такій от досить грубій формі натякне, що час вийшов, і час знову вирушати в магазин по нову техніку.

Час, додатки та Google неодмінно доконають смартфон

Man_throwing_phone_in_trasht1

Переважна більшість недорогих пристроїв з Android зразка, скажімо, 2014 року мала в наявності 4 ГБ внутрішньої пам’яті. Навіть на той час цей обсяг вважалося замалим. Справа в тім, що під встановлення програм з цього обсягу виділявся всього 1 ГБ дискового простору (а то й менше). Сюди встановлюються системні утиліти, додатки та сервіси Google (мапи, сервіси Google Play, Hangouts, магазин додатків Play, пошуковий додаток Google, Chrome тощо). Усі ці додатки регулярно оновлюються і разом із цим збільшуються в обсязі. І врешті-решт настає той момент, коли дисковий простір, відведений для програм, буде просто вичерпано.

anti_buget_sc_02
Із цього часу починаються постійні, але однаково марні спроби «впхнути невпхненне»: очищення кешу, завантажень, видалення програм та їхніх оновлень, вибіркове встановлення оновлень. Від нестачі дискового простору система починає гальмувати, рівень швидкодії падає, повідомлення про нестачу пам’яті з’являються все частіше. Прості операції, які раніше виконувалися в один дотик, уже вимагають багато уваги, часу і нервів.

anti_buget_sc_01
Звісно, досвідчені користувачі знають, що робити в такій ситуації. А саме: отримати Root-права та здійснити перерозподіл внутрішньої пам’яті, якщо це взагалі можливо і хоч трохи безпечно. Або ж поміняти місцями картку пам’яті та внутрішній накопичувач. Зазначені операції пов’язані зі значним ризиком: у разі невдачі смартфон перетвориться на «цеглину», яку не завжди можна повернути до життя.

Замість епілога: хто винен і що робити

Шукати винних – марна справа. Такий стан речей не є виграшним для кінцевого споживача, а от Google і виробники мають зиск. Тож покупець завжди буде крайнім. Як у нас кажуть: бачили очі, що купували. Дешевий ноутбук ще можна трохи привести до тями шляхом додавання оперативної пам’яті, заміни жорсткого диска на накопичувач SSD, заміни батареї та системи охолодження. А от смартфон чи планшет – це цілісне рішення, і заміною картки пам’яті мало що вдієш.

Читайте також: Vodafone рекомендує міцно триматися за свій телефон

Щороку компанія Apple вміло підштовхує мільйони користувачів до купівлі нової версії iPhone, маючи з цього неабиякий зиск. Користувачі сваряться, обурюються, але купують. І не мають проблем, описаних вище. Google діє так само, але менш елегантно, проте підступно і часом жорстоко.

Якщо ви експлуатуєте техніку під рок-н-рольним гаслом live fast die young (живи швидко, помри молодим), гаджет вріже дуба задовго до того, як описані вище негаразди повною мірою дадуть про себе знати. Як не дивно, такий сценарій, згідно з відгуками в інтернеті, більш прийнятний з точки зору витрат часу та нервів.

Якщо ж окреслити інші моделі використання бюджетних смартфонів, то це головні кандидати на роль автомобільного навігатора (якщо не буде сильно перегріватись) або портативного медіаплеєра. Недорогі пристрої не шкода довірити дітям, з яких, власне, і складається згадана категорія користувачів. Купівля бюджетного апарата цілком виправдана і для тих споживачів, які керуються гаслом «аби телефон дзвонив».

У разі дбайливого ставлення гаджет може пропрацювати набагато довше, але, щоб уникнути перерахованих халеп, варто утриматись від купівлі дешевих пристроїв. Просто вибирайте з моделей середнього цінового діапазону. Коштують такі моделі не набагато дорожче бюджетних, вони позбавлені більшості зазначених недоліків, та й запас міцності і швидкодії мають набагато більший.

19 КОМЕНТАРІ

  • Малося на увазі протилежне – Meizu/Xiaomi як раз варті уваги. Перепрошую за такий хитровивернутий вступ:)

  • Xiaomi как раз не относится к этой категории. Да и дешевле 3К грн, по-моему, их нет.

 1. З статті можна зрозуміти що Meizu/Xiaomi – це найгірший вибір. Хоча дешеві ленови/самсунги/лижі гірші по якості і начинці в рази. Я вже мовчу про інші нонейми, які дійсно страшно в руки брати.

  • Досить дивні висновки стосовно Meizu/Xiaomi. Добре, відому фразу «пропозиція, від якої важко відмовитися» з фільму «Хрещений батько», яка стала відомим мемом варто було взяти в лапки. І по-друге– таке явище як демпінг завжди вигідне кінцевому споживачеві. Meizu/Xiaomi дійсно пропонують краще оснащення/швидкодію за свої гроші, і саме це і малося на увазі.

  • Якраз навпаки – Meizu/Xiaomi не найгірший вибір, але їх не можна відносити до моделей до 3 тис.

  • Малося на увазі протилежне – Meizu/Xiaomi як раз варті уваги. Перепрошую за такий хитровивернутий вступ:)

 2. Даю находящемуся в тупике афтару подсказку, как проскочить между глючностью Андроида и дороговоизной айОС: берите Люмию на Винде.
  Качество исполнения, а также сопряжение железа с осью как у айфонов, а цена в районе андроидных аппаратов аналогичного класса.

  • Кхм, цікава думка. Перший аргумент – з власного досвіду. Я тестував багато чого, але як власник-користувач мав справу з двома пристроями з мобільними Windows. Перший –старий КПК Асус, здається 636 модель. Він служив вірою і правдою, поки його не змінив інший гаджет. Другим був смартфон Nokia Lumia 720. Повівся на добру ціну. І тут я мав клопоту. З незрозумілих причин він зависав, якщо в нього встановлювалася картка пам’яті більше 2 ГБ. Перевірено було на десятку різних карток. Але в сервісі і заміні мені відмовили. І друге: після того, як розлетілась новина про те, що Microsoft закриває лінійку Lumia і припиняє підтримку Windows 10 Mobile, купівля такого пристрою – це чистої води авантюризм, я для такого вже занадто старий:=)

  • Трололо 100500 уровня:) рекомендовать мертвую платформу, работы над которой сворачивают

  • Коли розлетілась новина про те, що Microsoft закриває лінійку Lumia і
   припиняє підтримку Windows 10 Mobile, купівля такого пристрою – це
   чистої води авантюризм

 3. Упустили важный момент – вся эта дешевка греется в процессе работы, и рано или поздно перегрев чтото доконает. Достаточно вылететь одной цепи на плате. Хорошо хоть сразу галакси С7 автор не рекомендует покупать, хоть это радует

  • Есть такое дело – недорогая техника требует бережного обращения, а то и сгореть может.

Comments are closed.