Понеділок, 20 Травня, 2024

Китайці платили до $77, щоб спілкуватися в інтернеті без цензури

У Китаї нещодавно з’явився острівець вільного спілкування у вигляді додатка Clubhouse. Адже всі інші місця в інтернеті так контролюються органами цензури, що китайцям доводиться вигадувати марсіанську мову. За доступ до Clubhouse і вільного спілкування громадяни Піднебесної згодні були платити великі гроші – до $77 за запрошення в додаток.

Китайці намагаються отримати доступ до платформи Clubhouse для того, щоб вільно обговорювати чутливі питання, такі як ситуація з уйгурами чи протестами у Гонконзі.

Запрошення на доступ до чату Clubhouse продавалися на азіатських онлайнових торгових майданчиках за середньою ціною 500 юанів, що залежно від курсу складало $77 або 65 євро.

Додаток Clubhouse з’явився в середині минулого року, але лише нещодавно прийшов у Китай. На одному з найбільших китайських онлайнових торгових майданчиків Taobao працювало понад 200 продавців запрошень до цієї платформи. Деякі з них зізнавалися, що в них тисячі покупців.

Платформа Clubhouse почала набирати популярність після того, як на ній поспілкувалися з користувачами додатка директор Tesla Ілон Маск та директор Facebook Марк Цукерберг. Вона також набирає популярність в Іспанії.

Доступ до Clubhouse відбувається за запрошеннями, а сам додаток доступний лише для операційної системи iOS. Спілкування відбувається в голосовому форматі.

У Китаї Clubhouse завдяки швидкому зростанню популярності опинилася поза регуляцією державних органів, на відміну від відомих месенджерів, таких як WeChat. Інші, такі як Facebook чи Twitter, просто заблоковані для китайських юзерів. Також відносно довгу відсутність цензури Clubhouse можна пояснити тим, що зараз у Китаї святковий період, і цензура не така активна.

Днями, за даними газети Financial Times, у Clubhouse відбулося найбільше зібрання юзерів. У зустрічі брало участь понад 700 людей, які обговорювали політику Китаю та Тайваню.

Однак довго платформа Clubhouse поза увагою китайської влади не змогла залишатися. Цього тижня для додатка заблокували інтернет-доступ засобами «Великого китайського файрволу». Офіційних заяв щодо цього поки немає.

У найбільшій китайській соцмережі Weibo понад 100 000 юзерів повідомили про пости з хештегом #ClubhouseBlocked. Згодом Weibo почала показувати, що результатів немає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися