Субота, 2 Березня, 2024

Дві причини, чому сьогодні знайти роботу складніше, ніж раніше

jobless-unemployment-bezrobittya

Кожен українець, мабуть, може погодитися, що остання фінансова криза була не такою, як попередні. Її головна відмінність – роботу стало шукати складніше, ніж раніше. У попередні роки робочі місця починали плавно відновлюватися після криз. Але останніми роками кількість безробітних неухильно зростає. Експерти пояснюють це двома головними причинами.

Популярна точка зору економістів на повернення робочих місць після криз у тому, що рецесії є періодом очищення компаній. Фірми позбавляються від зайвого, щоб стати ефективнішими та вижити під час кризи. Після кризи компанії починали знову розвиватися і відкривали нові вакансії.

До речі, фахівці різних галузей можуть легко знайти роботу на Jooble.

Але сьогодні скорочені вакансії не повернуться на ринок праці після кризи, адже робітників замінюють комп’ютерами. Проте складніше стає й іншим безробітним, бо від них починають вимагати нових умінь та знань. Вони повинні знати сучасні технології, щоб бути продуктивними.

Робочі місця, які ніколи не повернуться

Машини починають замінювати такі робочі місця, які раніше вважалися виключно людськими. За даними економістів Ніра Яімовича та Генрі Сью, сьогодні зникають переважно професії, які можна охарактеризувати словом «рутина». Серед таких – секретарки, оператори машин, банківські робітники. У минулому такі професії швидко поверталися після економічної кризи. Але з 1991 року вони відновлюються не так швидко.

Професії без рутини складніше автоматизувати, тому вони відновлюються після економічної рецесії. Але експерти помічають суттєве розділення зарплатні: за таку роботу платять або багато, або мало. До таких професій відносяться аналітики, прибиральники, юристи, няні, програмісти, бармени тощо.

Хоча такі заняття важко замінити машиною, це не означає, що можна розслабитися. Адже ці професії також починають еволюціонувати. Дослідження показують, що вони стають більш вимогливими до інтелектуальних та соціальних навичок.

Після останніх економічних криз працедавці стали більш вимогливими до кандидатів. Вони шукають більш освічених та кваліфікованих людей. Саме це, за словами економістів, пояснює, чому вакансії останніми роками довше залишаються відкритими.

Економісти Алісія Модестіно, Даніель Шоаг та Джошуа Балланс кажуть, що працедавці користуються надлишком безробітних, щоб обирати найбільш вмілих та відсіювати решту. Вони називають цей процес «опортуністичне підняття вмінь». Економісти показали це на прикладі ветеранів Афганістану, які хвилями повертаються додому в США. При кожній такій хвилі працедавці підвищують вимоги до кандидатів.

Такий же процес відбувається і під час глобальних економічних криз. Працедавці можуть дозволити собі перебирати кандидатами. «Я сидів у кімнаті, де люди писали свою інформацію та очікували, що диво пройде крізь двері, – говорить Модестіно. – Рекрутери побачили рецесію як чудову можливість отримати нові таланти».

Але це не всі причини, вважають економісти Бред Хершбін та Ліза Кан. На їхню думку, криза також прискорила зміну робочих процесів за допомогою технологій. Тому, вважають вони, компанії підвищують вимоги до кандидатів не через власну примху, а тому, що вони вимушені робити це, аби залишатися конкурентоспроможними.

«Ви можете побачити зміни серед продавців, які сьогодні повинні використовувати аналітику на основі великих даних, щоб краще розуміти своїх клієнтів, – говорить Кан. – Або оператори контролю за якістю повинні ставати більше наглядачами, оскільки технологія машинного бачення контролює виробничі лінії».

Кан та Хершбін говорять, що для професій, які найбільше постраждали від кризи, невпинно зростають вимоги до кваліфікації. Мова йде не лише про освіту, а й про критичне мислення та знання комп’ютерів. Адже працедавці дедалі більше шукають людей, які здатні самостійно виконувати дослідження, робити аналіз та приймати рішення.

Що це означає

Останні економічні кризи стали дуже складними – безробітні не можуть швидко знайти собі нове робоче місце. Частково причиною цьому є зникнення деяких професій через автоматизацію. Інша причина полягає в тому, що самі робочі місця, а отже, вимоги до кандидатів, змінюються.

Експерти кажуть, що людям необхідно розвивати вміння, які доповнять те, що дають комп’ютери. За їхніми словами, робочі місця – це наче рухома мішень, і кожен повинен готуватися до дня, коли технологія прийде в їхню професію. «Людям необхідно постійно вчитися та мати актуальні навички, бо технології змінюються та еволюціонують, – говорить Хершбін. – Якщо ви навчилися робити одну річ і добре її виконували 15 або 20 років, і це все, що ви вмієте, – вам доведеться дуже складно, коли ви втратите свою роботу».

За матеріалами: Washington Post

1 коментар

  1. Під час карантину багато хто почав працювати онлайн та або змінив роботу, або знайшов додатковий заробіток. Прийшлося вчитися працювати через інтернет і мені. Спочатку було небагато та переводили заробіток на мобільний, а тепер сумми стали значніші і стало важливо знайти як вивести з номера київстар на картку у приваті і виявилося що через електронний гаманець Global24 вигідно, бо ось так – з Кс на Global24- 2.5% +1% з Global24 на картку – і це обійдеться всього у 3.5%, а якщо відразу з КС на картку, то втрачаєш більше

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися