Іноземна на смартфоні

Як і в багатьох інших шкільних предметах (математиці, фізиці, хімії, географії), при вивченні іноземних мов додатки для смартфонів можуть суттєво допомогти. Вони, звісно, не замінять вчителя, але для вдосконалення вимови і поповнення словникового запасу підійдуть чудово. Ми розповімо про найкращі для різних мов.

Іспанська мова

Якщо ви тільки починаєте вчити мову Сервантеса, зверніть увагу на додаток «Испанский язык с нуля, уроки». Для глибокого вивчення мови він не підходить. Але отримати та закріпити базові навички у вимові, познайомитися з іменниками, артиклями, союзами, множинами, правилами постановки питань та іншими необхідними речами тут можна, до того ж дуже просто. Інформація в програмі розбита на декілька уроків котрі, у свою чергу, розбиті на тематичні розділи. Тож вивчати можна саме те, що необхідно на даний час або що дається найважче на звичайних курсах чи уроках. Ознайомитися з додатком детальніше можна на його сторінці в Google Play.

Інший додаток, що стане в пригоді людям, які вивчають іспанську або тільки хочуть це зробити, називається «Испанский язык – 5.000 слов». Це освітня гра, за допомогою якої можна вчити розповсюджену іспанську лексику. Розробники запевняють, що ігровий підхід у програмі поєднується з науковим, а слова таким чином запам’ятовуються досить ефективно. Не знаємо, наскільки це правда, але гра виглядає досить симпатично. На екрані з’являється російське слово і декілька варіантів його перекладу. Герой-космонавтик має вибрати правильний варіант, при цьому йому намагаються завадити прибульці. Правильна відповідь додає бали, з яких врешті і формується підсумковий рахунок. Ну а мозок поповнюється новими знаннями. Залежно від рівня слова стають все складніші, при цьому для конкретного розділу ви можете обирати їх самі. Також доступна функція прослуховування слів і вибір конкретних категорій (іменники, прикметники, дієслова тощо). Перевірити ефективність методу можна, завантаживши додаток з його сторінки в Google Play.

Учитися розмовній мові можна за допомогою «Испанского разговорника». Цей туристичний додаток містить велику базу розповсюджених фраз, що стануть у пригоді під час подорожі в іспаномовні країни. Всі вони розбиті за відповідними категоріями, а база слів становить декілька тисяч. Аудіовідтворення слів та речень тут нема, проте є російська транслітерація з іспанської. Завантажити додаток можна з Google Play.

Багатомовні додатки

Якщо ви вчите одразу декілька мов, то можна одразу завантажити програму, що буде працювати з усіма ними. Такий підхід зручний не тільки тим, що не треба засмічувати і так невеликі робочі столи смартфона, а передусім тим, що вивчення йде за однією методикою.

Один з найвідоміших і найпопулярніших таких додатків називається Duolingo: Learn Languages Free. Користувачі полюбили її за зручний та приємний інтерфейс. Також у Duolingo зручний підхід до навчання: вибравши мову, можна стартувати з самого початку, а можна пройти тест і відштовхуватися від рівня наявних знань. Сама ж методика викладання зроблена в ігровій манері. Вивчаючи нові слова, правила, конструкції та інше, вам даються бали досвіду, що показують прогрес у навчанні. Це не тільки стимулює активніше займатися, а й дозволяє змагатися з друзями, якщо вони теж займаються вивченням однакової з вами мови. Знайти додаток можна в Google Play.

Ще один додаток, який підтримує роботу з багатьма мовами, називається Learn 50 languages. Насправді мов там навіть трохи більше. Серед них є як всі розповсюджені, так і екзотика на кшталт македонської чи фарсі. Звісно, що українська та російська присутні також. На початку роботи треба вибрати мову, якою ви володієте, та ту, що хочете вивчити. Ну а далі будуть різноманітні навчальні матеріали, вправи та інше. Лексика в програмі розбита за темами, є можливість вправлятися у вивченні алфавіту, граматики та чисел. Для подорожей є вбудований перекладач та розмовник. Завантажити програму можна з Google Play. У розробника також є подібні додатки, що присвячені конкретним мовам.

Для тих, хто часто подорожує різними країнами, є додаток Tourist language learn & speak. Він робить акцент не на вивченні, а на допомозі в спілкуванні прямо на місці. У його базі є більше 50 країн, хоча для багатьох з них вони нічим не відрізняються (наприклад, російська діє ще й для Киргизстану та Казахстану), а арабська для цілого ряду африканських та близькосхідних країн. У додатку доступні тисячі різноманітних фраз. Усі вони розбиті на тематичні розділи, також для кожної є аудіоваріант. А от вивчення слів та фраз, мабуть, за задумом розробників, відбувається в ході спілкування, адже жодних додаткових вправ там нема. Завантажити програму можна з Google Play.

Англійська мова

Для вивчення головної мови міжнародного спілкування існує безліч додатків. Один з найкращих для дітей – це «Англійська мова з LinguaLeo». Вона зроблена у веселій формі і пропонує вивчати нові слова за допомогою тематичних наборів, прослуховувати їх, робити переклади та інші вправи. А наявність віртуального тренера – симпатичного лева – має мотивувати на навчання. За успіхами ж можна слідкувати за допомогою статистики, що теж стимулює вивчення.

Цікавий і курс «Англійська мова за 7 уроків». Автори пропонують за цей короткий відрізок підняти рівень володіння мовою з нуля до можливості спілкування на побутові теми. Проте якщо ви не володієте словниковим запасом, то це навряд чи вдасться, адже основний наголос тут робиться на граматику, а саме використання дієслів та правильне застосування часових форм. Правда, є ще можливість просто завчити розповсюджені фрази, хоча це, знов-таки, без словникового запасу особливо не допоможе. Тож додаток рекомендуємо тим, хто плутається у часових формах або має інші проблеми з граматикою.

А от поповнити словниковий запас можна за допомогою програми «Вивчайте Англійську 6000 Слів» . З назви неважко здогадатись про словниковий запас програми – така кількість слів цілком достатня для вільного спілкування з іноземцями. Матеріал у додатку зручно розбито за тематичними розділами, а самі слова йдуть з ілюстраціями, що полегшує запам’ятовування матеріалу. Також там є різноманітні завдання і тести, а при вивченні можна вибрати необхідний рівень, наприклад, розпочати з тисячі слів.

Німецька мова

Один з найкращих додатків з вивчення мови Гете називається «Немецкий – Учимся говорить». Він робить акцент на типові ситуації, в які може потрапити турист у Німеччині. Усього там 127 тематичних груп та категорій, кожна з яких приділяє увагу конкретним ситуаціям та має необхідний набір слів та фраз. Також у додатку є російсько-німецький (і навпаки) словник, функція швидкого пошуку та інші речі, наприклад транслітерація німецьких слів кирилецею. А от граматику вчити треба за допомогою інших додатків, тут їй увага майже не приділяється, а акцент робиться саме на розмовах.

Граматику та інші язи німецької мови можна вивчити за допомогою «Немецкий язык от A до Z». Як запевняють розробники, додаток підійде як початківцям, так і людям з гарним рівнем знань. Цей додаток дуже нагадує звичайний підручник: все дуже аскетично та суворо. Проте і функцій у ньому багато: є всі необхідні правила, матеріал подається лекційно, тобто кожній важливій темі присвячений окремий розділ, по завершенні якого треба виконати ряд вправ для перевірки отриманих знань. Також там є багато розповсюджених у повсякденному житі фраз. Їхнє вивчення – це такий собі експрес-курс для тих, хто мову розуміє, але говорить погано.

Ну а щоб попрактикуватися в німецькій та перевірити знання, можна завантажити додаток «Вивчайте німецьку – Fabulo». Це інтерактивний тест, який підходить як для школярів, так і для дорослих. У ньому все просто: є декілька типів вправ, наприклад, вставка пропущеного слова або визначення речі на зображенні. У додатку є різні категорії, а також зручна шкала, що показує вашу результативність.

Французька мова

Для вивчення однієї з наймелодійніших мов світу також є багато додатків. Найбільш розповсюджені фрази, наприклад, зібрано в програмі «Французский. Фразы и выражения». Усього там 41 категорія (правда, безоплатні лише перші шість), в яких знаходяться тисячі виразів з російським перекладом. Додаток допомагає не лише вчити слова та фрази, а і правильно вимовляти їх: виділивши конкретну фразу дотиком, можна почути її вголос.

Вивчати слова та орфографію можна і за допомогою додатка «Вчимо і граємо. Французька». За словами розробників, він підходить навіть для дошкільнят, які за допомогою батьків робитимуть з ним перші кроки у вивченні цієї мови. Додаток, як і попередній, дуже простий і має великий словниковий запас на будь-які випадки. Запам’ятовування слів тут відбувається в ігровій формі та за допомогою зображень і звуку. Причому в базі не лише іменники, а й прикметники та дієслова. Також велика увага тут приділяється орфографії, адже французька мова славиться складним написанням багатьох звуків.

Додаток «Французский? ОК!» дозволяє вивчати слова, фрази та граматику у зручній манері. У програми дуже зручний інтерфейс, велика інформаційна база (більше 30 тис. слів) та правильний підхід. Слова та фрази там не тільки пишуться французькою та російською, а ще й транслітеруються кирилицею і промовляються вголос через динаміки. Таким чином правильну вимову запам’ятати найлегше. А перевірка знань відбувається за допомогою системи тестів, що відповідають за кожний тематичний розділ.

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я