Неділя, 25 Лютого, 2024

Клік-ферми: що це та навіщо вони існують

Наступного разу, коли дивитиметеся кількість лайків та фоловерів у популярних користувачів соцмереж згадайте, що частина з них може походити з клік-ферм. Вони є легким способом збільшити популярність акаунту в соцмережах чи рейтинги додатку в магазинах програм. За певну суму можна за кілька днів отримати тисячі лайків, коментарів та нових підписників. Ось як влаштований бізнес клік-ферм.

Що таке клік-ферма

Клік-ферма – це установа, яка генерує масовий інтернет-трафік. Скористатися її послугами можна через посередника – живу людину або бота. Клік-ферми пропонують такі послуги:

  • фоловери та лайки в соцмережах
  • коментарі на сайтах та соцмережах
  • інтернет-трафік для веб-сайтів
  • створення зворотних посилань (для підняття веб-сайту в пошуковому рейтингу)
  • виконання однотипних задач, що вимагають кліків
  • перенаправлення трафіку на шкідливі сайти для збільшення їхнього рейтингу і прибутків від реклами
  • поширення новин (фабрики тролів)

Клік-ферма виглядає як велике насадження гаджетів – сотні смартфонів закріплені в кілька поверхів на стелажах, які розміщуються багатьма рядами. Усі девайси під’єднані дротами, що збігаються в центральну кімнату управління. Там кожна людина зі свого комп’ютера керує кількома сотнями смартфонів.

Працівників на клік-фермі може бути кілька сотень та навіть тисяч, залежно від масштабів ферми. Одна і тайванських клік-ферм, за оцінками, має 18 тисяч робітників, які працюють на 7 локаціях.

Також клік-ферми можуть залучати віддалених працівників та наймати фрілансерів.

Навіть попри тисячі залучених людей попит на послуги клік-ферми такий, що їх не вистачає і доводиться залучати автоматизованих ботів. Трафік від останніх коштує дешевше.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

Фізично клік-ферми часто розміщені в країнах із низьким рівнем зарплат, але із хорошим інтернет-доступом. Часто це Тайвань, Бангладеш, В’єтнам. Однак є ферми у США та Європі.

Хоча клік-ферми часто є великими установами, організувати таку можна в одиночку, залучивши свій ноутбук та кілька смартфонів. Однак ризик для такого одиночки може виявитися завеликим. Зате для крупних клік-ферм прибутки перевершують можливі ризики.

Питання легальності

Загалом діяльність клік-ферм не є протизаконною. Переважна робота – лайки, коментарі, підписування на акаунти, обмін постами – є тим, чого хочуть соцмережі від користувачів.

В Тайланді поліція зупинила роботу одної клік-ферми з тисячами телефонів. Хоча людей арештували, але їм не висунули обвинувачення у роботі на клік-фермі. Поліція затримала їх за проблемами з іміграційним статусом, нелегальному провезенні телефонів та використанні незареєстрованих SIM-карток..

Законів проти клік-ферм поки немає у жодній країні в світі. Однак інтернет-гіганти, а також фінансована ними влада, не схвалюють діяльність таких закладів. Навіть в Китаї, де закон проти нечесної конкуренції включає надання нечесних переваг (фальшиві відгуки, клікання на платну рекламу), не забороняє діяльність клік-ферм, хоча й робить частину їхньої діяльності потенційно незаконною.

Основні проблеми клік-ферм із законом – питання організації роботи. Персонал часто працює без належного юридичного оформлення, можуть бути проблеми з оплатою податків та інших платежів державі.

Для звичайного працівника клік-ферми така робота є потогонною системою – за невелику платню у $10 на день вони працюють 10-годинні зміни.

Автоматизація кліків

Армія працівників для лайків та кліків – це добре, але автоматизація дозволяє зменшити затрати. Створювати ботів досить просто, тому, за деякими оцінками, майже 60% усього інтернет-трафіку генерують боти.

Боти не лише ставлять лайки, виносять оцінки додаткам та підписуються на акаунти в соцмережах. Вони також можуть заробляти гроші, наприклад, проходячи платні опитування.

Клік-ферми та шахрайство

Популярний спосіб заробітку для клік-ферм – клацати на рекламні оголошення. Рекламодавці іноді самі замовляють такі послуги. Коли рекламне агентство бачить, що реклама їхнього клієнта непопулярна, а час її показу завершиться, вони купують кліки та звітують своєму клієнту про досягнення поставленої мети. Посилання мають вбудовані рекламні трекери, але їх обходять.

Техніки роботи клік-ферм

В Азії є клік-ферми, які працюють багато років і вони стали експертами у своїй справі, розуміючи деталі роботи алгоритмів соцмереж та як уникати блокування. Наприклад, необхідно регулярно змінювати адреси IP та MAC, а також кожні кілька годин переходити на інший акаунт.

Клік-ферми пропонують клієнтам послуги різної якості за відповідну ціну. Дешевші боти працюють більш прямолінійно, а тому алгоритми соцмереж їх часто помічають та блокують, а лайки та коментарі прибирають. За додаткові гроші можна купити лайки більш просунутих ботів, результати яких існуватимуть довше.

Зростання клік-ферм – попит не зменшується

Десятиліття назад існувало небагато компаній, які надавали послуги клік-ферм. Сьогодні ж ринок насичений такими пропозиціями, але для всіх є робота. Адже існують Facebook, Twitter, Snapchat, TikTok, Telegram, Quora, Reddit, Twitch і з’являються нові веб-сервіси.

Робота клік-ферм не припинялася навіть під час коронавірусного карантину. Хоча багатьом з них довелося зменшити кількість ручної праці та наростити активність ботів.

Поки майбутнє клік-ферм виглядає оптимістично: попит на їхні послуги зростає. Перехід багатьох бізнесів на онлайновий режим через карантин лише підштовхнув попит.

За матеріалами: ClickCease

1 коментар

  1. Вообще не думала, что и так можно) У нас многие ребята пробовали на кликах зарабатывать и я в том числе, но там мало выходило, на телефон платили и мало на что хватало. Я и не снимала их почти, а потом собрались на киевстаре и еле вывела, их сервис перестал работать, смарт-деньги эти. Я тогда через электронный кошелек Global24 вывела все на карту привата и даже с тех пор все еще пользуюсь кошельком, с него классно донатить в WOT и карты не надо, кошелек с телефона пополняю всегда

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися