Кращі додатки минулого року

Початок нового року — це гарний час не лише для прогнозів на майбутнє, а й для підведення підсумків року минулого. Ми вирішили подивитися, які додатки для різних платформ користувались попитом у 2014 році, і потрапили в різноманітні чарти. Спочатку звернемо увагу на Android.

Одразу скажемо, що оскільки додатків в Google Play сотні тисяч, об’єктивно визначити найкращі навряд чи вдасться. Наприклад, власний рейтинг має сам Google, проте для українського користувача більшість з програм у ньому навряд чи знайома. Справді, той самий Yahoo News Digest не має багато користувачів в Україні, що не заважає йому входити до загального рейтингу. Ми ж звернемо увагу на ті програми, що близькі саме українським користувачам і при цьому мають високі рейтинги у фірмовому магазині Google.

Facebook Messenger

У подіях, що відбувалися в нашій країні минулого року, велику роль відіграли соціальні мережі та мобільні пристрої. Завдяки ним люди могли швидко координуватися та передавати інформацію будучи майже де завгодно, без прив’язки до стаціонарних комп’ютерів. Тож для них додаток Facebook Messenger був дуже зручним інструментом. Ця програма на смартфонах та планшетах замінює стандартну систему повідомлень Facebook через браузер. Її головна перевага в тому, що вона розроблена з урахуванням особливостей мобільних пристроїв, у тому числі і невеликих розмірів екранів смартфонів, а отже – більш зручна в користуванні.

WhatsApp

А якщо хтось не користується ФБ, а спілкуватись хоче, на допомогу прийде WhatsApp. Цей кросплатформений додаток дозволяє відправляти текстові, аудіо- та відеопаовідомлення і є одним з найпопулярніших мобільних месенджерів. Однозначно, додаток з категорії must have.

Puzzle Alarm Clock

Багато людей, вимкнувши будильник, люблять поспати «ще п’ять хвилинок». Ці хвилинки можуть вилитися у годину а то й більше сну, а в результаті – запізнення та неприємності. Додаток Puzzle Alarm Clock пропонує інший підхід. Він будить людину в заданий час і не дає їй знову заснути, поки вона не розв’яже пропоновані завдання – рівняння, пазли та інші головоломки. Розробники переконані, що поки користувач їх виконає, сонливість остаточно пройде, і ніщо не завадить їй встати. Судячи з багатьох позитивних відгуків, це дійсно так.

One Touch Drawing

Розв’язання завдань та логічних загадок не лише допомагають вчасно прокинутися, але і загалом підвищують ерудицію.  Тому такі додатки дуже популярні у кмітливих користувачів смартфонів. Один з них – One Touch Drawing. У ньому (та безлічі подібних) треба малювати фігури та з’єднувати точки, не відриваючи пальця від екрана смартфона. Тривіальне на перший погляд завдання на високій складності посперечається з будь-якою іншою головоломкою.

Англійська мова з LinguaLeo

Також для мозку корисно вивчати іноземні мову. Тут теж існує безліч додатків. Багатьом людям, що таким чином вчать англійську, до вподоби «Англійська мова з LinguaLeo». Вона зроблена у веселій формі і пропонує вивчати нові слова за допомогою тематичних наборів, прослуховувати їх, робити переклади та інші вправи. Саме легке подання та ігровий підхід замість нудного запам’ятовування і привернули до неї увагу багатьох людей.

Google Fit

Серед багатьох спортивних додатків є багато фірмових. От випустила компанія фітнес-трекер і зробила програму до нього. Може, вона й зручна, але ні з чим іншим не працює. А от в Google вирішили зробити спортивний додаток для всіх. Google Fit працює з багатьма пристроями, інтегрується зі сторонніми додатками та має зручний інтерфейс. Ну а функціональність тут стандартна: на основі показань різноманітних датчиків можна слідкувати за кількістю зроблених кроків, проїханих або пройдених кілометрів, спалених калорій, ставити собі різноманітні завдання та виконувати їх тощо.

Foursquare

Цьому сервісу (як і власне додатку) вже багато років. Але саме в 2014 розробники зробили редизайн додатка, завдяки чому користуватись ним стало значно легше, зручніше і приємніше. Сам Foursquare тепер акцентує увагу на пошуку цікавих місцин поблизу, а ігрові та соціальні опції перенесено в окремий додаток – Swarm.

Airbnb

Ще один додаток, що кардинально змінив зовнішність і зміцнив свою популярність, – Airbnb. Цей сервіс дуже популярний у мандрівників, серед яких редизайн додатку викликав бурхливі обговорення. Але, судячи з кількості завантажень, йому це тільки пішло на користь.

WPS Office

Хто сказав, що на Android нема офісних пакетів? Поки Microsoft тільки тестує в закритому режимі свій варіант, WPS Office  вже має майже 700 тис. завантажень з Google Play. Він підтримує розповсюджені типи файлів, вміє форматувати текст, редагувати зображення, таблиці, презентації та робити багато чого іншого. Тож на Android у Microsoft вже є серйозний конкурент.

Moon+ Reader

Любителі читати з планшетів (або смартфонів) завжди мають муки вибору гарної читалки. Усе більше книголюбів звертають увагу на Moon+ Reader. Ця читалка має дуже багато функцій (серед яких виділення тексту та робота з нотатками), зручний інтерфейс та підтримує багато форматів електронних книг. Що ще потрібно читачеві?

Amber

Щоб не губитися в інформаційній лавині, якою є сьогоднішній інтернет, багато хто користується додатком Amber. Цей RSS-агрегатор відстежує оновлення на вибраних ресурсах і надає читачеві лише ту інформацію, яка його цікавить. Підхід зовсім не новий, на комп’ютерах подібні програми користувались популярністю ще у 90-х. А на мобільних пристроях не втратили актуальності і сьогодні.

Glympse

Навіщо довго пояснювати, як дійти до точки, де ви знаходитесь, якщо можна просто показати це на карті. Додаток Glympse – це така собі соціальна мережа, де можна відслідковувати, хто де знаходиться, просто дивлячись на мапу. Звісно, там є налаштування та рівні приватності, тож побачити ваше місцезнаходження може як вся аудиторія, так і лише конкретна людина.

Apex Launcher

Багато кого не задовольняє стандартна оболонка Android, і вони шукають їй заміну. Один з найкращих варіантів – Apex Launcher. Ця програма підміняє стандартний інтерфейс операційної системи і має набагато більше можливостей у налаштуванні, до того ж робити це дуже просто. Не дивно, що у цього лаунчера дуже багато користувачів.

Buy Me a Pie! Grocery List

Ця програма просто знахідка для тих, кому треба робити великі покупки в супермаркеті. Зручний та простий у використанні список покупок Buy Me a Pie!, що має гарну структуризацію за типом товарів, синхронізацію між різними девайсами та автоматичне групування покупок, чудово замінює традиційні нотатки у смартфоні або паперові списки.

Ось на ці 15 додатків ми звернули увагу. Повторимося, що гарних програм набагато більше, і можна було б зробити і топ-50, і топ-100, і навіть топ-200. Але і з цими, що є в нашому списку, ваш смартфон або планшет стане набагато функціональнішим.

Comments are closed.