Неділя, 10 Грудня, 2023

Автомобільна битва за музику: технології вводять перемир’я

Кожному, хто вирушав у тривалу мандрівку на автомобілі, знайома ситуація, коли через різні музичні смаки пасажири сперечаються та навіть сваряться. Різні уподобання іноді навіть можуть поставити усю подорож під загрозу, а припинити це можна єдиним способом – вимкнути вбудовану в авто аудіосистему. Проте одна компанія знайшла рішення, яке задовольнить всіх, створивши віртуальну звукоізоляцію салону машини для кожного пасажира.

Створене компанією Harman рішення використовує вбудовані в салоні мікрофони та динаміки для того, щоб забезпечити кожному слухачеві його власний індивідуальний звуковий кокон, шум з якого не потраплятиме до сусіднього. Для цього бортовий комп’ютер машини відтворює у протифазі записаний через мікрофони звук. Для цього в підголів’ях кожного сидіння та стелі знаходяться мініатюрні колонки.

«Ми можемо програвати звук для певного сидіння і в той же час відтворювати його у протифазі на інших місцях, – пояснює інженер Крістофер Людвіг. – Завдяки цьому звукові хвилі гасять одна одну. Ми можемо так робити для будь-якого джерела аудіосигналу, створюючи персональні звукові зони. Інші звуки не зникнуть, але нам вдалося знизити їхню гучність на 15-120 дБ».

Зони тиші

На практиці, пояснюють представники Harman, це означатиме, що можна буде почути, що саме слухають сусіди. Але цей звук буде на рівні фонового шуму. Під час руху автомобіля звуки від котіння колес по дорозі та вітру зможуть заглушити його, і кожен пасажир опиниться ніби в своєму звуковому коконі.

«Ми можемо досягнути чотирьох окремих звукових зон, – пояснює Людвіг. – Водій зможе насолоджуватися коментарями спортивного матчу, його дружина на передньому сидіння поряд – приємною музикою, а діти на задніх сидіннях зможуть вільно дивитися власні фільми. Ця технологія дозволяє пасажирам слухати саме те, що їм хочеться, а не підкорятися бажанням водія, який керує звуковою системою».

Роздільне аудіо

Інженери  кажуть, що їхня система надає багато переваг у щоденному житті. Навіть якщо пасажири захочуть слухати однакову музику, кожен з них зможе встановити комфортний для себе рівень гучності. Водій також зможе слухати навігаційні підказки, не заважаючи при цьому іншим присутнім в автомобілі насолоджуватися музикою без перешкод.

Розробники також кажуть, що можна навіть вільно дзвонити, встановивши телефон на гучномовець: система перетворить цей гучний для одного звук на слабкий шум для інших.

Нова технологія може вже скоро опинитися в обладнанні автомобілів наступних модельних рядів, адже Harman веде щодо цього перемовини з виробниками.

За матеріалами: BBC

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися