Понеділок, 15 Квітня, 2024

Мрії юного програміста. Інтерв’ю з лауреатом іменної стипендії Vodafone Україна

Vodafone Україна заснувала іменну стипендію в Київському коледжі зв’язку в честь 95-річчя ВНЗ. Вона видається кращому учневі за досягнення в навчанні та житті коледжу. В цьому році стипендію отримав Микола Мороз, учень третього курсу за спеціальністю «Розробка програмного забезпечення»

Про коледж і навчання
Я навчаюся в Київському коледжі зв’язку на третьому курсі. Ще в школі в мене добре йшла математика, і коли замислився про майбутню професію, то вирішив, що програміст – це моє. Коледж дає шанс краще підготуватися до роботи, ніж школа. Адже тут наголос робиться саме на спеціалізацію за рахунок скорочення годин непрофільних предметів. Уже з другого курсу ми вивчали C++, зараз учимо SQL, Assembler, C# (вимовляється сі шарп – ред.) Останній мені подобається найбільше.

В основному у нас 3 пари на день. Навчання дається мені не дуже складно. Я вважаю, що якщо намагатися і прагнути, то все буде виходити. Крім того, для програміста важливе самонавчання, тому я читаю додаткову літературу з програмування понад навчальну програму. Хочу ще підучити HTML і CSS.

Крім навчання я відвідую тренування з волейболу двічі на тиждень. Вони тривають приблизно 2 години 30 хвилин. Я перебуваю в збірній коледжу з волейболу і люблю цю гру – вона добре «розвантажує». З інших захоплень – це настільний теніс, в який ми вибираємося пограти з друзями у вихідні, і музика. Мені подобаються такі групи, як Scorpions, Rammstein, Accept.

Плани на життя і мрії
Після закінчення коледжу хочу влаштуватися працювати і паралельно продовжувати вчитися. Розглядаю варіанти вступу в КПІ. Правда, сумніваюся, що мені вдасться поєднувати роботу і навчання в цьому ВНЗ – кажуть, там дуже важко вчитися. Але зате в КПІ є спеціальна група для тих, хто навчався в коледжах, яка вчиться не чотири роки, а три. Також розглядаю варіант вступу до Одеської академії зв’язку.

У планах на майбутнє – добре опанувати професію і дійти до високого рівня в програмуванні. Але пріоритетом для мене завжди буде сім’я, а не кар’єра. Гроші – це хороша штука, але я не прагну стати багатим. Вважаю, що щастя знаходиться в сім’ї. Гроші приходять і йдуть, а в родині ти відчуваєш любов і підтримку.

І, звичайно ж, дуже хочеться помандрувати світом, зокрема, подивитися Лондон. А ще я люблю природу і хочу побачити всілякі гори. І дуже сильно хочеться подивитися на океан.

Дмитро Костюк
Дмитро Костюк
Головний редактор TechToday. Працює в телеком-журналістиці з 2006 року.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися