Середа, 17 Липня, 2024

Наступна «велика річ»: кожна обіцяла затьмарити смартфони, але смартфони залишаються найпопулярнішими

Метавсесвіт. Голосові помічники. Доповнена реальність. Віртуальна реальність. Протягом багатьох років усі обіцяли «наступну велику річ», яка має зробити смартфони минулим. Однак уже багато років смартфон продовжує розбивати усі альтернативи йому.

Куди б ви не звернулися за останні кілька років, хтось гучно обіцяв заміну смартфонам. Один із яскравих прикладів такого провалу – смарт-окуляри Orion від Facebook, про які мало що чути з 2019 року. А директор Apple Тім Кук обіцяв піти на пенсію, коли випустить революційну заміну для iPhone – це також окуляри доповненої реальності Apple Glass. Однак і про «яблучні» окуляри також уже кілька років мало що чутно.

Новий революційний пристрій сьогодні дуже потрібний технологічній індустрії. Адже ринок смартфонів уже насичений та демонструє падіння. Цей тренд лише посилився з пандемією коронавірусу, кризою виробництва напівпровідників, політичною напруженістю в світі.

Технологічні компанії намагаються економити та звільняють персонал десятками тисяч людей. Meta (Facebook) звільнила 11 000 людей у всій компанії, включно з Reality Labs, командою, відповідальною за створення продуктів Quest і реалізацію метавсесвіту.

Amazon скоротив 10 000 робочих місць, серед яких, як повідомляється, найбільше постраждала команда Alexa. Snap звільнила близько 20 відсотків свого персоналу, включно з командою Spectacles, і скасувала свій ручний дрон.

Невдача Amazon є, мабуть, найбільш повчальною. Після невдалих спроб вийти на ринок телефонів із Fire Phone компанія витратила більшу частину десятиліття, вкладаючи в науково-дослідницькі та маркетингові бюджети, щоб створити Alexa. Дейв Лімп, старший віце-президент із пристроїв і послуг Amazon, нещодавно сказав Financial Times, що «я витримаю п’ять збоїв Fire Phone, якщо зможу отримати одну Alexa».

Керівництво компанії із задоволенням потішить вас історіями про те, що голосовий помічник може зробити для вас, і розкаже вам про мільйони людей, які із задоволенням спілкуються на своїх пристроях Alexa. І все ж, згідно зі звітами Insider та інших, компанії було важко знайти бізнес-модель для цього голосового помічника та змусити користувачів споживати більше, ніж відтворювати музику та встановлювати таймери.

Велика ідея Amazon щодо Alexa не була помилковою. Насправді більшість технологічної індустрії поділяє бачення навколишніх обчислень. Так називається об’єднана мережу гаджетів, які знають вас і можуть діяти від вашого імені.

В домівках людей є багато пристроїв, що об’єднані в екосистему від якогось технологічного гіганта. Але ніхто не придумав, як зробити навколишні обчислення прибутковими.

Команди, які створюють Alexa, Google Assistant і Siri, намагалися допомогти користувачам зрозуміти, що можна робити з їхніми помічниками. Але ці помічники конкурують з великим екраном у вашій кишені, яким ви вже знаєте, як користуватися.

Компанії, які працюють над доповненою реальністю, віртуальною реальністю та метавсесвітом, переживають ще важчі часи, оскільки вони намагаються винайти цілий новий набір технологій, одночасно переконуючи світ, що ви дійсно хочете проводити весь час свого свідомого існування у неіснуючому світі.

Цілком ймовірно, що доповнена реальність з часом приживеться, принаймні для таких речей, як отримання маршрутів і доступу до інформації про реальний світ. Але поки немає технологій, щоб доповнена реальність гарно вписалася в щоденне використання.

З віртуальною реальністю ситуація значно складніша. Наразі зовсім не ясно, що VR колись стане основною діяльністю за межами деяких веселих відеоігор.

Чесно кажучи, не існує жодної категорії технологій, яка має приголомшливий успіх у ці непевні часи. Навіть ринок смартфонів цього року впав: світові поставки скоротилися приблизно на 8,7 відсотка за рік,  повідомила в серпні аналітична фірма IDC.

Випуск iPhone 14 пройшов не так добре, як очікувала Apple, частково тому, що новинка не була надто захоплюючим оновленням порівняно з iPhone 13. Смартфон Pixel 7 від Google виявився гарним телефоном, але таким же непривабливим оновленням. Те саме стосується Galaxy S22 від Samsung і майже всього від Huawei чи OnePlus.

Винятком є гнучкі телефони, попит на які росте як на дріжджах. Але здебільшого телефони — це величезний, зрілий ринок, і, як наслідок, вони вже не надто інноваційні.

Навіть ті речі, з якими голосові помічники та окуляри AR справляються добре, телефони роблять краще. Голосове введення працює вражаюче добре як на Android, так і на iOS, а Live View від Google у Картах вже є досить непоганим навігаційним інструментом доповненої реальності.

Ви отримаєте кращі та цікавіші фотографії зі Snapchat на своєму телефоні, ніж із Spectacles. Більшість перспектив метавсесвіту вже реалізуються у Fortnite та Roblox.

Зараз смартфони можуть бути нудними, але це лише тому, що вони довго були такими хорошими. Оскільки вони настільки вкорінилися та стали всюдисущими в нашому житті, їх стало ще важче посунути з місця найпоширенішого девайсу. Як перемогти пристрій, який може все і завжди з тобою?

Телефони не ідеальні, і можна багато говорити про потенціал інших пристроїв не лише робити деякі речі краще, але й допомагати перезавантажувати наші стосунки з технологіями.

Незалежно від того, що врешті-решт витіснить телефон як наш основний обчислювальний метод, сподіваємося, що це передбачає менше push-сповіщень і менше тактик, спрямованих на перекачування наших особистих даних і тримання нас перед гаджетом надто багато годин на день.

Але зараз, коли індустрія технологій перезавантажується та змінює позиції, щоб зрозуміти, як виглядатиме наступне десятиліття, ясно одне: наступна велика річ — це велика річ у вашій кишені.

За матеріалами: The Verge

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися