Неділя, 14 Квітня, 2024

Не тільки Dark Mode: 8 нових функцій iOS 13

Не так давно Apple презентувала оновлену iOS 13, яка більшості власників смартфонів запам’яталася лише темною темою. Утім, з апдейтом ОС отримала й інші цікаві та важливі функції, серед яких:

Нічний режим

Хоч куди крути, а чорний Айфону личить, тому ще раз згадаємо додавання Dark Mode. Тепер нічний режим доступний не тільки в окремих додатках, а на рівні всієї операційної системи. Зробити смартфон чорніше за чорну діру можна у два тапи, це економить батарею, та й очі не так втомлюються.

Вхід через Apple

В iOS 13 основний акцент зроблено на конфіденційності, з приводу якої у Apple неодноразово виникали непорозуміння з Facebook. Функція «Вхід через Apple» дозволить відмовитися від авторизації через соціальні мережі і пошту. Натомість користувачі можуть увійти в додаток в один дотик, використовуючи аутентифікацію за Face ID. Особиста інформація в безпеці, пошта не розкривається, та й Facebook залишився в прольоті – повна перемога Apple.

Анонімайзер електронної пошти

Якщо ви все ж вирішите авторизуватися через пошту в додатку або соцмережі, то Apple зможе уберегти вас від спамових розсилок і маркетингових повідомлень. В iOS 13 користувач може налаштувати видимість електронної скриньки, приховуючи її від усіх додатків або служб. Натомість Apple буде генерувати випадкову мейл-адресу для кожної програми, яка прив’язана до реальної поштової скриньки, щоб захистити її від докучливих повідомлень про знижки, акції тощо.

Контроль доступу до геолокації

На відміну від попередніх версій ОС, в iOS 13 додатки запитуватимуть дозвіл на відстеження місця розташування щоразу, коли їм буде потрібна ця функція. Крім того, система постійно веде облік додатків, які можуть відстежувати геолокацію, і дозволяє контролювати сторонні механізми для відстеження, зокрема, Bluetooth і Wi-Fi.

Оновлений редактор відео

За популярністю та очікуваністю новий відеоредактор не поступається нічному режиму. Уперше користувачі Apple отримують для редагування відео стільки ж інструментів і фільтрів, як і при обробці фотографій. Тепер ролик можна обертати навколо осі, ставити на нього будь-який фільтр і використовувати інші фішки з додатків «Камера» та «Фотографії».

«Розумна» галерея

«Фото» в iOS 13 практично перероблено з нуля. Тепер у галереї буде використовуватися алгоритм з машинним навчанням, який зможе впорядкувати і розумно організувати всі фото і відео, скорочуючи кількість дублікатів. В інтерфейс додали масштабування, а в окрему вкладку вивели фотографії, відсортовані за днями, місяцями, роками та «важливими подіями» за допомогою AI.

Розшарювання аудіо

Apple також надала власникам смартфонів новий сервіс для розшарювання аудіо. Користувач може поділитися діалогом з фільму, муркотінням кішки або просто розмовою з ким-небудь в один тап. Правда, ця функція доступна тільки тим, хто використовує AirPods.

Новий набір інструментів для AR

В апдейті Apple надала відразу три напрацювання для створення доповненої реальності. Так, ARKit 3 отримав покращене захоплення рухів людей. Крім нього з’явився RealityKit з власним API-інтерфейсом Swift для реалістичного рендерингу і Reality Composer, який дозволяє створювати інтерактивні AR-об’єкти з бібліотекою контенту.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися