Четвер, 29 Лютого, 2024

Нова версія iOS знищить 187 тисяч додатків для iPhone та iPad

Зовсім скоро має з’явитися 11 версія мобільної ОС Apple. Серед інших нововведень вона також відмовиться від 32-бітних додатків. Експерти Sensor Tower вже підрахували, що через це близько 187 тисяч програм у магазині App Store буде неможливо запустити. Таких програм у маркеті сьогодні приблизно 8% від загальної кількості.

Apple продемонструє iOS 11 на конференції розробників WWDC у червні 2017 року. І компанія вже тривалий час готує користувачів і розробників до відмови від 32-бітних додатків. Наприклад, під час запуску такої програми в iOS 10.1 на екрані виводиться попередження, що пристрій може почати повільніше працювати. У iOS 10.2.1 також пояснюють, що розробник цього додатка повинен його оновити, забезпечивши кращу сумісність з ОС. А свіжа iOS 10.3 прямо заявляє, що програма не буде працювати з майбутніми версіями ОС.

Цифра Sensor Tower може виявитися заниженою, пише ресурс Mashable. Справа в тому, що Apple вперше почала підтримувати 64-бітну архітектуру в вересні 2013 року, випустивши iPhone 5S. При підрахунку додатків Sensor Tower використовувала список 32-бітних програм для iOS, яким він був тоді. Аналітики просто перевірили, які з них з того часу оновилися, а які ні. Тобто компанія за замовчуванням передбачає, що всі програми, створені вже після випуску iPhone 5S, писалися під 64 біти.

Однак офіційну вимогу до розробників підтримувати 64-бітну архітектуру у своїх нових продуктах Apple висунула тільки в червні 2015 року. До того часу з моменту випуску iPhone 5S могли виходити нові додатки для iOS, розраховані на застарілу 32-бітну архітектуру, вважає Mashable .

Які програми зникнуть

До додатків, які не зможуть працювати з iOS 11, потраплять деякі визнані хіти iOS App Store. До них також увійде додаток Ocarina, що перетворює смартфон на старовинний музичний інструмент, і Great Lightsaber, яке дозволяє використовувати на пристрої лазерний меч із «Зоряних воєн».

В основному постраждають різні інді-ігри, зокрема, популярні Ridiculous Fishing, Hundreds і Peggle Classic. Багато з них роками не отримують оновлення, тому що їхні творці зайняті іншими проектами. Внести необхідні зміни в одну гру нескладно, це займає всього кілька днів. Однак у деяких розробників є багато застарілих продуктів – наприклад, у Адама Солтсмана, засновника студії Finji, яка випустила такі популярні 32-бітові гри, як Canabalt, Hundreds і Aquaria. На думку Солтсмана, нерентабельно було б відволікатися від поточних справ на старі проекти, просто щоб ощасливити фанатів.

За статистикою Sensor Tower у 2016 році, 51% додатків для iPhone і iPad оновлювалися більше року тому, 28% – більше двох років тому, 16% – більше 3 років тому. Компанія вважає, що це підштовхнуло Apple до грандіозної чистки магазину в жовтні 2016 року. Під час неї видалили приблизно 47300 додатків. Apple і до цього видаляла застарілі і несправні додатки з магазину, але середня кількість не перевищувала 14 тис. на місяць.

За матеріалами: Mashable

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися