Огляд Android-гри Stonies. Текстури кам’яної доби

Формат Stonies порадує любителів «розумних» сурвайвлів, економічних симуляторів і, можливо, містобудівних симуляторів, але не шанувальників динамічного геймплею

Stonies – пісочниця з елементами виживання, розробники якої пропонують перенестися в кам’яну добу і відчути на собі всі складнощі життя в первісному суспільстві. А якщо точніше – взяти на себе керування цим суспільством і довести його до процвітання. Чи вартий цей незвичайний сендбокс вашої уваги?

Текстури кам’яної доби

Схоже, в upjers GmbH настільки пройнялися атмосферою власного світу, що вирішили внести її в усе, навіть у графіку. До дизайну території та інвентарю претензій немає, все зроблено автентично і відповідає заданій епосі, але якість текстур бажає кращого.

Пісочниці, тим більше такого характеру, ніколи не брали графікою, але «мило» ігрової території дивно поєднується з непоганою анімацією й атмосферними фоновими малюнками. У цілому для сендбоксів характерно «не HD», але спрощується графіка, для розширень можливості движка. Тут же не зовсім зрозуміло, чим керувався гейм-дизайнер.

Музичного супроводу, крім заставки, немає. Звуки більшості дій і оповіщень присутні, хоч і далеко не найкращі.

Уперед, до прогресу!

Гравцеві доведеться взяти на себе управління плем’ям (точніше, спочатку однією людиною), яке повинно вижити, закріпитися на території і поступово розвиватися.

Історична пряма розділена на 10 епох, щоб перейти в наступну, необхідно виконати завдання поточної. Наприклад, навчитися шити одяг або освоїти сільське господарство.

Само собою, для виконання основного квесту потрібно вирішити купу сторонніх проблем. Плем’я буде розростатися, незабаром у вас з’явиться перший робочий, потім можна побудувати майстерню і хатину, а там вже і до поділу праці з науково-технічною революцією рукою подати. Крафт необхідних знарядь і речей із [censored] і палиць додається.

Поступово Stonies із сурвайвла з головним завданням – нагодуй тваринку, перетворюється на справжній економічний симулятор, в якому геймер повинен стежити, щоб у племені була їжа, вчасно роздавати наряди на роботу і думати, де дістати матеріали на будівництво чергового будинку або культосвітньої будівлі. Пізніше кількість і масштаб проблем будуть тільки збільшуватись.

Ігровий процес однозначно продуманий і реалізований краще, ніж графічна складова, за винятком одного АЛЕ…

Тапай, щоб вижити

Збирати ресурси в грі можна двома способами:

  • автоматично – відправивши на збір одного з «хом’ячків»;
  • вручну – тапнувши на потрібний ресурс.

На початкових етапах гри, коли ваших кроманьйонців явно не вистачає на виконання всіх завдань, ігровий процес перетворюється в постійне тапання: тапни на гриб, щоб підібрати його, тапни 8 разів на дерево, щоб отримати гілляку, тапни 15 разів на скелю, щоб вибити камінь.

Думаю, не варто говорити про те, як швидко набридає цей монотонний процес? Загалом, запасайтеся терпінням, Рим – він теж не відразу будувався.

У підсумку

Формат Stonies безсумнівно порадує любителів «розумних» сурвайвлів, економічних симуляторів і, можливо, містобудівних симуляторів. Однак якщо ви шанувальник динамічного геймплею і подій зі стрімким розвитком, краще не витрачати свій час і не стирати пальці, знову і знову тапаючи по черговій скелі або дереву. Графічна складова і звуковий супровід, на думку автора (та й за мірками сучасних ігор), – далеко не найкраща у своєму жанрі.