Субота, 13 Липня, 2024

ПК глючить: 7 інструментів, які допоможуть знайти проблему

Із ситуацією, коли ПК «барахлить», стикався практично кожен користувач. Іноді збої в роботі викликані серйозними проблемами із «залізом», усунути які може тільки капітальний ремонт або заміна модуля. Однак у деяких випадках від лагів можна позбутися кількома кліками. Додатки нижче дозволять дізнатися, чи нормально працюють системи вашої Windows.

CPU-Z

CPU-Z – це простий маленький додаток-сканер, який перевіряє внутрішню конфігурацію ПК. Він буде корисним, коли потрібно апгрейднути деякі модулі або перевірити «залізо» купленого з рук комп’ютера. Загалом, якщо CPU-Z виявить проблеми із сумісністю, він повідомить про це.

Завантажити можна тут.

Angry IP Scanner

Ця програма просто мастхев, якщо у вас відкрита мережа вай-фай, та й для інших користувачів не буде зайвою. Angry IP Scanner сканує локальну мережу і відображає IP-адреси підключених до неї пристроїв. Можна швидко побачити, хто підключений до мережі (зокрема, і не з домашніх), або дізнатися IP-адресу свого ПК/смартфона.

Завантажити можна тут.

CrystalDiskInfo

Мало хто з користувачів знає, що жорсткий диск або твердотільний накопичувач може зношуватися. При погіршенні його стану знижується швидкість зчитування даних, гальмує вся система, а в деяких випадках файли можуть пошкодитися. Перевірити стан жорсткого диска може CrystalDiskInfo – він відображає час розгону, час роботи, кількість помилок, температуру і загальну оцінку стану накопичувача.

Завантажити можна тут.

WinDirStat

WinDirStat надає ПК-користувачам те, що вже давно є в більшості мобільних файл-менеджерів: зручну і зрозумілу таблицю файлів і папок з відображенням обсягу займаної пам’яті. Можна швидко побачити, які папки займають найбільше місця, і нарешті видалити давно забуті ігри або фільми, які завантажували 5 років тому.

Завантажити можна тут.

Діагностика пам’яті Windows

У вашому Windows є вбудований інструмент, який може протестувати стан і працездатність модуля ОЗП (оперативки). Щоб активувати його, перейдіть у розділ «адміністрування» і знайдіть «Діагностика пам’яті Windows» або Windows Memory Diagnostic. Програма запропонує перезавантажити ПК і в процесі перезавантаження проведе тестування оперативної пам’яті. Про результати перевірки система повідомить при наступному завантаженні.

AdwCleaner

Це не дуже популярний, але функціональний і простий сканер шкідливого ПЗ. AdwCleaner можна завантажити абсолютно безкоштовно, при цьому він вміє знаходити «ліве» ПО, яке інсталюється при встановленні потрібних програм, – це рекламні банери, програми-шпигуни, реплейсери браузера та інші не дуже хороші утиліти. Якщо на вашому ПК є небажане завдання для стартового запуску, запис реєстру, файл або служба – AdwCleaner покаже це.

Завантажити можна тут.

MalwareBytes

Фактично MalwareBytes – більш відомий і сучасний аналог AdwCleaner. Ним користувалось багато ПК-власників, коли комп’ютер починав безпричинно тупити або з’являлися рекламні банери. Поставляється в безкоштовній і преміумній версії. Для перевірки й усунення помилок на домашньому ПК досить і безкоштовного MalwareBytes, але повний функціонал отримують тільки преміумні власники.

Завантажити можна тут.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися