П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Платформа без ОС: новий вектор мобільного світу

За останні 20 років у сфері технологій лідирувала думка про те, що треба мати власну ОС, аби мати певну вагу і вплив. Такі компанії, як Microsoft, Apple і Google, перетворили свої операційні системи на платформи, за допомогою яких вони надають додаткові сервіси та отримують більше прибутку. Ці ОС також визначають напрям розвитку і взаємодію з іншими компаніями, які хочуть отримати доступ до користувачів пристроїв. Зараз ця парадигма зміщується у сторону платформ без операційних систем.

Багато компаній марно намагалися досягти вищої позиції сили і контролю у своїй сфері за допомогою створення або купівлі власних ОС. Було безліч спроб відтворити, здавалося, єдино правильну стратегію, починаючи з BlackBerry, HP і LG з WebOs і закінчуючи Samsung з Tizen.

Але за останній рік можна помітити зростання платформ, які створені для існування незалежно від ОС. Яскравими прикладами є Alexa від Amazon, Facebook, і недавно до них додалося рішення від Samsung. Останнє надає цілий набір сервісів, які зараз зосереджені на апаратному забезпеченні, але на ділі відображають більш цілісний підхід до багатогранного світу.

Багато хто з постачальників традиційних ОС починає усвідомлювати поступове зниження значимості платформи, яка заснована лише на операційній системі. Вони починають розмірковувати про принципи «метаплатформ». Кожен з великих постачальників ОС, наприклад, приділяє особливу увагу своїм голосовим помічникам – вони доступні для багатьох платформ.

У подальшому експерти прогнозують зростання кількості сервісів на базі машинного навчання і штучного інтелекту. Вони підключатимуться до голосових помічників або традиційних операційних систем, залишаючись при цьому незалежними від них. Подібні сервіси, від розумних чат-ботів, що надають технічну підтримку в автоматичному режимі, до послуг з продажу і «розумної» доставки новин та іншого медіаконтенту, відкриють масу нових можливостей для нових гравців.

Ще один ключовий сервіс створили з оглядом на аутентифікацію і можливості цифрової особистості. Він стане не тільки універсальним логіном, але і послужить ідентифікаційним інструментом для електронної комерції, банківського обслуговування онлайн, безпечних комунікацій та інших послуг, що вимагають перевірки й аутентифікації особистості.

Найбільші козирі в Samsung

Деякі зі стратегій незалежних платформ уже були відомі протягом певного часу, але першим справжнім поглядом на плани Samsung на майбутнє став запуск S8. Завдяки своєму великому портфоліо не тільки комерційних мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів, ПК, переносної електроніки), але і ТБ та іншої споживчої електроніки, зокрема великої, Samsung має унікальну можливість надати найдосконаліше «залізо» для підключених пристроїв практично для будь-якої компанії у світі. Недавня купівля Harman – великого постачальника комплектуючих для автомашин – може дати старт просуванню Samsung на ринок «розумних» автомобілів.

Поки що Samsung практично ніяк не використала цей потенціал у своїх можливостях, але все йде до того, що це станеться. У тому ж Samsung Pass пішли далі простої можливості цифрових платежів у Samsung Pay у бік повної мультифакторної аутентифікації і перевірки з підтримкою біометричних датчиків. Перспективи сервісу додає його сумісність зі стандартами FIDO Alliance з передачі індивідуальних реквізитів між пристроями і веб-сервісами.

Асистент Bixby на S8 є аналогом голосового помічника, але він також потенційно пов’язаний з іншими пристроями Samsung. У майбутньому можна буде змусити Bixby проконтролювати інші пристрої Samsung за допомогою Samsung Connect Home або SmartThings. Інші компанії вже пропонують подібні пристрої, але жодна не пропонує подібного охоплення і проникнення бренду.

За матеріалами: Recode.net

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися