Вівторок, 16 Липня, 2024

Програма Galaxy Upcycling: як Samsung зруйнувала свою найкращу ідею за останні роки

Чотири роки назад невелика команда інженерів Samsung показала концепцію того, що могло б зробити революцію в сфері електроніки та значно поліпшити екологічність девайсів. Ця нова концепція була безкоштовною і не потребувала нових технологій. Це була ідея зробити старі смартфони Samsung вільними і відкрити їх для будь-яких задач. Однак програма Galaxy Upcycling, яка стала реальним втіленням тієї ідеї виявилася зовсім інакшою і малокорисно.

Ідея дати друге життя мобільним гаджетам виявилася такою захопливою, що один з найпопулярніших сервісів з послуг по розбиранню гаджетів iFixit виявив бажання приєднатися.

Оригінальна ідея Galaxy Upcycling мала величезний потенціал щось змінити для користувачів та планети. Пропозиція була в тому, щоб прибрати блокування вендора у смартфонах, особливо блокування бутлоадера. Це б дозволиво перетворити смартфон на реальний комп’ютер для будь-яких задач.

Програмісти змогли б вільно розробляти додатки без необхідності вигадувати кмітливі способи обходу вендорських блокувань. На смартфонах можна було б запускати будь-які операційні системи. Можна було б створювати програми із вільним доступом до апаратних ресурсів гаджета. Це зробило би старі смартфони схожими на мікрокомп’ютери загального призначення типу Raspberry Pi, відкриваючи нові можливості їхнього використання.

Однак така версія програми Galaxy Upcycling загубилася в стінах Samsung. Сьогодні південнокорейський гігант тестує розширення програми Upcycling at Home, навіть попри те, що сама програма Upcycling так і не стала реальністю.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Окрім дуже обмежених можливостей використання старих смартфонів, які пропонує програма, вона, власне, несумісна зі старими смартфонами. Найбільш старшим гаджетом, який може скористатися Upcycling, є трирічний Galaxy S9. Це цілком актуальний смартфон і сьогодні, який досі отримує оновлення.

В рамках Galaxy Upcycling at Home смартфон S9 можна перетворити на смарт-лампу чи звуковий сенсор. Тобто замість використання потужностей його продуктивного процесора, датчиків та екрану в ролі ігрової ретро-консолі, блоку керування якимось саморобним станком, платформою для власних додатків, його пропонується використовувати як замінник дешевих побутових приладів.

На початку продажів вартість Samsung Galaxy S9 складала $700, сьогодні його продають приблизно за $300. І девайсом з такою вартістю пропонується замінити лампу ціною у $20-40.

Нинішній варіант програми Galaxy Upcycling at Home використовує мізерну частину можливостей старих смартфонів Galaxy. Адже, наприклад, Galaxy S9 має процесор з частотою 2,7 ГГц, якісний екран роздільною здатністю 2960 x 1440 пікселів, 4 ГБ оперативної пам’яті, камеру 12 мегапікселів. А на практиці Raspberry Pi ціною $40 дозволяє виконувати більше, хоча не має екрану та камери, його процесор має удвічі менше ядер і ті працюють на частоті 1.5 ГГц, а обсяг оперативної пам’яті становить 2 ГБ.

Якби програма Galaxy Upcycled запустилася в початковому образі, у iFixit були готові підтримати ентузіастів випуском інструкцій для користувачів, а також батарей для старих смартфонів.

У iFixit все ще мріють про те, що вендори згадають про свої старі смартфони і просто випустять їх на свободу, звільнивши від різних блокувань. Відкритий бутлоадер дозволив би ентузіастам вільно використовувати камери, сенсори, антени та екрани смартфонів для таких задач, про які навіть мріяти зараз складно.

За матеріалами: iFixit

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися