Субота, 20 Квітня, 2024

Project OGRS: як Apple майже перетворила iPhone на рацію вокі-токі

У сучасного смартфона є один великий недолік – залежність від стільникової мережі. Адже навіть в мегаполісі є зони без покриття, де можна легко залишитися без зв’язку. У Apple подумали, що добре було б додати iPhone автономності у зв’язку і запустили проект Project OGRS. Він мав дозволити власникам цих пристроїв прямо спілкуватися з іншими користувачами. Це зробило би смартфон схожим на рацію вокі-токі, але проект зупинили.

Партнером Apple у роботі над проектом Project OGRS (Off Grid Radio Service) виступала Intel (там розробку називали Project Shrek). Компанії хотіли створити технологію, яка б дозволила обмінюватися повідомленнями на великій відстані напряму між двома iPhone без залучення стільникової мережі. Пропонувалося використовувати для цього частотний діапазон у 900 МГц – він добре підходить для віддаленого зв’язку на відстані в десятки кілометрів.

Планувалося, що функцію рації у iPhone мали представити в одній із сучасних моделей, але проект зупинили. Точні причини цього невідомі, однак деякі експерти кажуть, що велику роль зіграла відмова Apple від використання модемів Intel. «Яблучний» гігант після тривалих судових спорів з Qualcomm вирішив використовувати продукцію останнього.

Ще однією вагомою причиною зупинки робіт над OGRS могло стати звільнення з Apple топ-менеджера Рубена Кабаллеро у квітні 2019 року. За чутками, цей проект був саме його дітищем. Кабаллеро очолював у Apple групу у майже 1000 інженерів, які працювали над бездротовими проектами. Серед них – власний стільниковий модем Apple для майбутніх iPhone. Звільнення, за чутками, стало результатом внутрішніх інтриг у боротьбі за владу – Кабаллеро програв голові відділу процесорів Джонні Сроуджі.

Ідея дати смартфонам можливість працювати без покриття стільникової мережі не нова і вже тривалий час циркулює в індустрії. Хоча Apple зупинила свої роботи, подібний проект розвивають інші, наприклад, стартап goTenna. Ця компанія пропонує аксесуари для телефона, які за $179 перетворюють мобільник на рацію. Пристрої goTenna самі формують мережу бездротового зв’язку, зв’язуючи в єдине кілька телефонів і збільшуючи радіус покриття.

Можливість безпосередньої комунікації мобільників також розглядається в сучасних стандартах стільникового зв’язку, як 4G LTE, так і 5G. Наприклад, стандарт LTE Direct дозволяє пряме пересилання даних між телефонами. Цю технологію реалізував Qualcomm у деяких своїх чіпах, і вона дозволяє девайсам відправляти один одному інформацію на відстані до 400 метрів. Однак шукати смартфони із LTE Direct не варто – вендори не квапляться її реалізовувати у своїх девайсах.

З розвитком 5G пряме спілкування гаджетів без використання стільникової мережі стане ще важливішим. Адже покриття базових станцій 5G невелике – до 300 метрів, і можуть бути проблеми зі стабільністю сигналу. Перетворивши смартфони користувачів на ретранслятори можна значно розширити покриття однієї базової станції 5G, не вкладаючи великі гроші в збільшення кількості базових станцій.

За матеріалами: The Information

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися